| anonim_4396 a întrebat:

am intrebat o fata de care imi place daca ar vrea sa vina cu mine la un film (in sensul de intalnire) si ea crede ca e in sensul de prietenie, si a intrebat cine mai vine? Cum pot sa-i spun ca o plac si ca vreau sa ne intalnim doar noi doi fara sa fie jenant?

Răspuns Câştigător
| Dalmatianul a răspuns:

Spune-i direct ca e o intalnire...Nu-i ca si cum ai putea sa o combini fara ca ea sa stie ca vrei sa o combini.Ori faci asta ori iti iei fz. Daca nu vrei sa faci asta ca nu te tine indeparteaza-te de ea...iti pierzi timpul.Da-te la ea, nu te comporta ca un prieten, doar daca vrei sa ii fii un simplu prieten sau poate chiar.
"FRATE"

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ia-o în brate, sarut-o și spune-i ca vrei o relație cu ea.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Zi-i ca ai mai invitat cativa, dar te-au refuzat.

| Pool77 a răspuns:

Cand deja te intreaba cine mai vine, poti sa stii ca e o cauza pierduta.

| Romanul86 a răspuns:

Eu cred că a înteles că ție îți place de ea, tu crezi că e fraieră. Spune-i să vină ea cu prietenele ei sau prietena ei. Eu cred că trebuia să o inviți la o plimbare sau o ieșire pe ea și dacă mai vrea să vină cu prietenele ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex00990 a răspuns:

Poti sa ii spui ceva gen "Ma gandeam sa iesim doar noi doi, sa ne mai conoastem...".In timpul filmului poti sa filtrezi cu ea, ti-as sugera sa gasesti ceva mai horor, sa nu fie plictisitor, asa poate ii se face frica si ai ocazia sa o iei de mana sau chestii de genu...
Mult succes!winking

| paul0507 a răspuns (pentru Alex00990):

O cunosc de putin 3 timp, aproape o luna. Sa o iau asa de repejor?

| Alex00990 a răspuns (pentru paul0507):

Aproape o luna e destul dupa parerea mea, daca tot stai asa o sa te bage in fz si nu cred ca ti-ar placea happy. Oricum, daca chiar vrei sa fi cu ea nu ar mai trebui sa joci teatru, poate se combina cu altul pana astepti tu.

| Romanul86 a răspuns (pentru Alex00990):

Nu se combină cu altul dacă e atrasă de el! La prima sau a doua întîlnire trebuie oricum să-i spună că ține la ea...