| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Am mai pus aceasta intrebare o data dar nu am primit exact raspunsul dorit.
De cam 1 an(cred) am niste bubite albe/de culoarea pielii pe penis nu ma mananca sau ustura dar ma deranjeaza pe mine personal si as vrea sa dispara sunt foarte foarte multe si am nevoide de un remediu fara ajutorul doctorului, nu am avut vreun contact sexual.Deja nu mai suport sa am aceste bubite.
Mulțumesc!

15 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

N-ai nimic, sunt normale.

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

STIU,am cerut sa scap de ele!

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Reciteste-ti intrebarea, sau mai bine reformuleaz-o clar.
Nu ai cerut asta in mod expres

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu scapi, cel putin nu daca vrei sa mai ai un penis la final.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

"Si am nevoie de un remediu fara ajutorul doctorului" adica SA FAC CUMVA SA CAP DE ELEEE

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu vrei să mergi la medic Du-te la o vrăjitoare sau taie-l, așa scapi și de bube

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Daca nu vrei sa raspunzi serios si pur si simplu nu stii nu mai raspunde daca ai chef de glume

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza descrierii tale, se poate aprecia ca ar putea fi vorba de o forma de acnee care este intr-o foarte mare masura similara cu ceea care afecteaza pielea de pe fata sau frunte. De regula astfel de bubite atunci cand apar, sunt situate in porii pielii si de obicei sunt la baza unui fir de par, fiind umpluti cu sebum (grasime). Dupa ce iti speli cu apa calduta si sapun penisul, ai putea incerca sa vezi daca reusesti sa storci cat mai multe bubite mai ales cele mai evidente, pentru a le reduce numarul si a schimba catusi de cat aspectul penisului tau. Sanatate!

| Goete a răspuns:

Spune-mi exact ce raspuns doresti, si ti-l scriu!

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Cum scap de ele?

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si de ce nu intrebi asta atunci?

| AliGab a răspuns:

Du-te nenica la doctorca nou nu avem ce sa iti spunem aici

| anonim_4396 explică (pentru AliGab):

"Vreau un remediu fara ajutorul doctorului" daca nu stii nu mai pune un raspuns si gata

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cred că nu ești capabil să înțelegi că inclusiv pentru un tratament medical ar trebui să te vadă un medic și nu să îi descrii bubițele.
Eu am răspuns foarte serios, dacă o tai scapi de bubițe.
Și dacă vrei un răspuns competent consulți un medic

| WYG a răspuns:

Taie-l. Funda?