| BlackStar99 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Am cunoscut o fata pe skype pe nume Octavia si imi place de ea.Mi se pare ca avem multe in comun si as vrea sa-i spun ca o plac dar nu vreau sa fiu prea direct.I-am scris chiar si o poezie in care mi-am exprimat sentimentele.Cum sa-i spun? Stiu cum arata, dar ea nu atie cum arat.Intr-un fel vreau sa ma placa pentru ce sunt nu pentru cum arat.
Vreau ajutor.(stiu ca o sa spuneti:Spune-i direct)

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Trebuie sa stie totusi si cum arati
nu poate sa placa o persoana fara sa stie cum arata
daca e desteapta va realiza ce conteaza: sufletul, personalitatea, inteligenta, nu doar frumusetea

| neutrino a răspuns:

Arata-i ce esti si dupa aceea ii spui ca o placi.

| GabrielaIoana a răspuns:

Spune-i ca i-ai scris o poezie, daio apoi explica-i ce simti pentru ea. Spune-i si ca vrei sa te placa pentru ce esti si apoi laso sa te vada. Iti va spune si ea ce simte si va aprecia curajul si modul tau de a gandi.

| Modo2102 a răspuns:

Pune o poza cu tine la avatar, vorbeste cu ea si pe facebook, arata-i ca stii sa te comporti cu o fata(daca sunteti din acelasi oras/sat), spune-i ca i-ai scris o poezie, explica-i ce simti pentru ea iar daca nu merg lucrurile las-o moarta...are balta pestewinking Iti urez succes ✌️

| carmax25 a răspuns:

Care e skypul ei? laughing)