| stefan60 a întrebat:

am nevoie de ajutor.imi place de o fata, ea e venita la noi in scoala de 1 spatamana dar vorbeste cu mine rade la glumele mele si invers ne incurajam unul pe altul se uita la mine la ore si imi zambeste automat ii zambesc si eu. iar intrebarea mea este daca ma place? si ce sa fac mai departe. apropo sunt coleg de clasa cu ea

Răspuns Câştigător
| xALeXdXx a răspuns:

Deci incearca sa te uiti la ea mai mult de 10 secunde, daca se uita in continuare la tine [adica mai mult de 10 secunde]e un semn ca te place! zambestei, daca iti zambeste inapoi dupa ce s-a uitat la tine inseamna ca mai ai un motiv sati susti teoria [ca te place].
Invito la o intalnire dar nu fiti singuri ci cu prietenii[ex : la o pizza sau la un suc] e atunci ii partea decisiva, acolo poti afla daca te place sau nu in cel mai convigator mod, in tim ce iesiti ipreuna se uita repetat la tine [adica se uita nu se mai uita se uita iar si tot asa]este inca un modiv sa crezi ca te place, dupa mai aruncai un zambet daca ti-l da inapoi asta-i frate te place! [un sfat foarte importtant fi foarte atent la semnele prin care ti le transmite prin corp adica prin mersul lasciv in jurul tau intimidarea dar si clipirea in exces, acestea sunt semne ca te place] Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Ai putea sa ii spui sincer ca o placi si sa o intrebi daca si ea te place.Ca ti-a lasat impresia asta si vrei sa stii adevarul nu doar sa ai o banuiala.

| Denysa2012 a răspuns:

Cred ca te plk si eu faceam asa cand imi pcea un baiat, si ce sa-ti zic invit-o si tu in oras nu conteza de cat timp o cunostibig grin

| DreamingAboutYou a răspuns:

Daca va intelegeti foarte bine nu este neaparat ca ea sa te placa!
Nu zic ca nu este posibil, poate s-o inviti undeva, in oras...

| stefan60 explică:

Apropo mi-a spus si ca sunt singurul baiat de treaba din clasa...