| Loredana_1301 a întrebat:

am nevoie de ajutor m-am despartit de prietenul meu cu 3 zile in urma am avut 4 luni de cind ne intilneam. totul era totul bine dar in viata lui a aparut alt cineva mi-a scris un sms de ramas bun era intr-o dimineata cind m-am trezit si am vazut mesajul trebuia sa plec la scoala la moment am simtit ca nu mai traiesc ca am murit am inceput sa pling. la scoala la fel. ochii era rosii si inflati de plins. la scoala atentie nu-mi atragea a vazut ca pling dar nimic multi prieteni imi spun ca nare rost dar eu nu sunt asa cite o data ma gindesc ca nici nu m-a iubit voi cum credeti 4 luni? dar eu l-am iubit si inca il iubesc sufar foarte mult pling inca si acum nul pot sal uita simt ca fara el viata e trista. cum sa es din criza asta va rog sa ma ajutati cred ca ati trecut prin asta? sa nu uit sa mentionez ca eu am 15 ani si el 16 dau findita!sad

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fata,ridica fruntea sus, sterge lacrimile pe care nu le merita si uita-l pe magar!

Ce daca v-ati despartit? Altii o fac si dupa 20 de ani.

Nu-i mai arata la porc ca ii duci dorul si arata-i cea mai pura indiferenta.Fa-ti un scop din asta in fiecare zi,flirteaza cu altii, razi, ignora-l!

Asa am facut si eu cand am fost ''schimbata'' si sa vezi cum se uita crucis la ce schimbata eram dupa.Se astepta sa ii plang pasii in urma,saracul.

Da,viata e plina de aurolaci,dar tu trebuie doar sa inveti sa ii eviti,sa ii selectezi, ca de-aia sunt cu milioanele, miliardele...

Niciodata sa nu mai pui monopol pe unul singur.Nu merge- nu merge, nu e moarte de om.

Tu ai incredere in tine si uraste porcul care ti-a trecut pragul.

Fii fericita pentru el ca si-a gasit scroafa!laughing

| Anet a răspuns:

Incearca sa ai activitati care sa iti distraga atentia de la el,iesi in oras cu prietenii,incearca sa te distrezi si pe el trateaza-l cu indiferenta,nu ii arata ca te-a ranit, mergi la scoala cu capul sus si dai impresia ca nici macar nu iti pasa de el, multa baftatongue

| Radu18 a răspuns:

Buna. Poi incearca sa il uiti nu te mai gandi la el, cautati pe altcineva si daca vrei sa iti dau mai multe sfaturi Funky_Boy_Radu

| alex_6264 a răspuns:

Buna...nu stiu ce sa iti zic.e destul de complicat sau poate nu.macar ar trebui sa iti dea o explicatie ca doar cu tine a stat 4luni nu? un simplu mesaj nu cred ca e suficient macar ar trebui sa ai puterea si curajul de a ti da o explicatie.e destul de greu sa treci peste socul acesta pentru ca l-ai iubit.sad dar incearca sa afli de ce a reactionat asa.si daca nu mai e nimic de facut pentru voi pentru relatia voastra,incerca sa iti faci noi prieteni incearca sa iti ocupi timpul cu altceva, sa iesi in oras, sa te plimbi sa te gandesti ca mai sunt o gramada de baietii care stiu sa aprecieze sentimentele si iubirea unei fete.bafta si incearca sa uiti totul.pentru ca daca el ti-a facut acest lucru nu merita sa suferi pentru el.bafta

| Cristina00 a răspuns:

Stiu cum e...eu am fost acum un an cu un bait vreo 2 luni. si dupa ce ne-am despartit inca 8 luni stateam si plangeam ca proasta langa arhive si mesaje. Intr'un final a aparut el love struck si pot sa ju ca mi-a schimbat viata. Mama e de acord cu el si e totu ok! Take care, o sa o iei de la capat...dar mai asteapta o saptamana, doua. Timpu vinedeca orice rana iubita! :*

| Dariapm a răspuns:

Buna! Nu stiu daca o sa te ajut cu adevaratthinking!
Si eu am patit la fel, si am trecut printr-o perioada extraordinar de grea, am fost impreuna cu un baiat 9 luni si el mi-a dat papucihee hee infine:* aici e vorba despre tine!
In primul rand te rog sa nu te necajestihappy pentru ca trebuie sa te gandesti ca viata nu se termina aici! Trbeuie sa fii tare, sa ii demosntrezi ca poti sa traiesti si fara el! Stiu ca ti-e foarte greu si te gandesti la el si la clipele! Incearca sa ramaneti prieteni, nu stiu daca te-ar ajuta asta. Si gandeste-te ca el a pierdut! Fi tarehappy! Iti doresc sa treci cu bine peste asta>big grin

| DoRiCel a răspuns:

Draguta si eu am trecut printr-o situatie de genul asta, m-am despartit de un baiat dupa o relatie 7 luni in care credeam ca totul e perfect, si a doua zi s-a afisat cu alta fata prin liceu. E cea mai naspa senzatie, si cele mai dure sentimente pe care le poti trai, cateodata am impresia ca totul a fost doar o minciuna si ca de fapt nu a tinut niciodata la mine, plus ca am aflat ca avea si o relatie pe internet cu o fata, in timp ce mie imi reprosa ca eu vb prea mult pe mess cu alti baieti, si ne-am despartit ca eu fiind capul rautatilor cand de fapt el era mai rau ca mine. Acum suntem ca doi straini... happy

Dar viata merge mei departe, si gandeste-te ca el nu va fi niciodata capabil sa te faca fericita asa cum ai fost la inceput, chiar daca va impacati sau ceva, e prea putin baiatul asta pentru tine, si sunt convinsa ca is o multime de baieti care de abia asteapta sa fie cu tine, dar trebuie sa te vada zambind, fericita, sociabila, ca nimeni nu se indragosteste de o pereche de ochi rosi si umflati, si de o fata marcata de un retardat.

Iar pe ei lasa-i ca se merita unul pe altul, gandeste-te ca ti-a facut o favoare ca te-a scapat de un bou ca el laughing
Deci fruntea sus, si totul va fi bine... O sa vina si baiatul visurilor tale si o sa te gandeshty "Doamne cum am putut sa ma uit la asta... laughing"