| SanAndreas888 a întrebat:

Salut tpu.am nevoie de niste sfaturi, deci o sa am de scris cam mult si sper ca o sa cititi tot.deci,incepem asa...eu sunt in clasa a 8-a.am in clasa multe fete, pot sa spun eu, destul de dragute si frumoase.de 3 zile, un prieten de-al meu si-a facut o iubita, iar ieri si un alt prieten si-a facut si el.primul meu prieten chiar a sarutat-o pe prietena lui, desi sunt impreuna doar de 3 zile.al doilea e cam timid, dar nu conteaza, acum vine problema mea.de aproximativ 4 ani, imi place mult de ofata, dar nu prea am avut curajul sa-i spun asta in fata.acum un an i-am spus pe facebook(stiu, am fost tare prost ca i-am zis in felul asta) daca vrea sa fim impreuna.mi-a raspuns cu "nu prea stiu" si a facut o fata zambitoare.mai sunt 2 zile pana la vacanta de iarna,si as vrea sa-i spun cat de mult tin la ea,dar mie foarte frica deoarece nu stiu cum sa-i zic, in ce atmosfera sa-i spun, si mai ales mi-e frica de un raspuns negativ.va spun sincer ca as fi distrus daca nu ar accepta, deoarece inseaman enorm pentru mine.cativa baieti stiu ca imi place de ea, si incearca sa ma ajute, dar nu prea au reusit...deci va rog, dati-mi niste sfaturi cum as putea sa-i spun cat de mult tin la ea, o iubesc foarte mult

6 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Poti sa o mai intrebi o data de data asta spune-i ce simti in timp ce o privesti in ochi. Cred ca va aprecia ca dupa un an inca iti mai place de ea. Dava spune iar nu stiu poti sa-i spui ca vei un iubit intelegator si foarte dragut ceva de genu.

| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa-i spui fata in fata. Ca sa-i vezi mimica fetei si toate cele. Daca vei fi respins, asta este, mai sunt si altele cine stie, poate una din ele te iubeste in secret, si nu are curajul sa-ti spuna.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna daca o iubesti, spune-i in fata, nu iti face discurs ce ii vei spune, spune-i ce simti pentru ea din inima!

| DiiiaDy a răspuns:

Pai scumpule te inteleg ca ti-e teama de un refuz dar crezi ca rezolvi ceva cu tacerea? de ce crezi ca este atat de importanta comunicarea? incearca sa te bagi mai mult in seama cu ea, sa o inviti in oras, sa va distrati, cu cat va cunoasteti mai mult cu atat e mai bine. Dupa pasul asta o poti intreba daca vrea sa fie cu tine. Spune-i ce simti fara sa regreti, daca nu va accepta poate ca e mai bine asa decat sa suferi in continuare in tacere.Gandeste-te ca sunt 4 ani...4 ani in care daca nu era ea sau vorbeai cu ea de mai demult o uitai si gaseai pe altcineva care sa te iubeasca.Ia-ti inima in dinti si vb cu ea, fi barbat, de pierdut nu ai nimic.Succes in continuare sper ca ti-am fost de folos :*

| MemeGame9 a răspuns:

Gandeste-te ca pentru o fata o surpriza cu curajul e cel mai frumos cadou de Craciun... Daca as fii in locul tau (Si daca as fi baiat) As incerca sa fac sa stau numa eu cu ea (la patinoar spre exemplu)si o tin un pic de vorba asa asa si am saruta-o pentru ca daca chiar o iubesti poate ea no sa te creada si poate zice ca e gluma. asa ca sarut-o frate! Asa i-ar placea cel mai mult unei fete. sarutul de craciun, oricum daca raspunsul va fi negativ insemna ca e sigura pe ea si ce decizie a luat. si ca orice om cu inima franta...Ga trebui sa treci mai departe.

| sweetgirl09 a răspuns:

Iati inima in dinti si spune-i fetei ce simti!winking Fetelor le place cand un baiat este direct... Insa daca tie frica de un raspuns negativ pune un prieten sa o intrebe ce parere are despre tine... Mult succes! :*