| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat. M-am intilnit 4 luni si ceva cu prietenul meu am petrecut momente vesele si triste alaturi de el. Chestia e ca azi m-am despartit de el(cu 3 saptamini in urma am decis sa facem o pauza-2 saptamini pentru a-mi da seama ce simt fata de el, totusi sentimentul nu a reaparut si azi ne-am despartit).Eu nu sunt chiar asa de distrusa, e ok, el e ceva mai emotiv, deci m-a iubit mult si sufera. Nu stiu ce as putea sa-i zic ca sa-l fac sa ma urasca sau ceva de genu. Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Sincer, tu nu îi poţi uşura situaţia, din contră, apropierea ta îl derutează. Lasă-l în pace o vreme, să treacă peste. Dacă îi rămâi prietenă el o să spere să vă împăcaţi, etc, cel mai bine e să laşi să treacă timpul.

| FreeLife a răspuns:

Lol... nu te intalnesti cu cineva ca sa-l parasesti cand ii viata mai frumoasa...

| Rooobi a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu prietenii lui sa-i fie alaturi si sa-l ajuta sa treaca peste asta. Si daca poti afla daca e vreo fata care il place si spune-i ca tu l-ai lasat. Stiu ca asta inseamna sa-l arunci in bratele alteia dar daca nu mai simti nimic pentru el o sa iti fie usor.

| soriinaa a răspuns:

Dar de ce vrei sa te urasca?! Nu e mai frumos ca de tine, fiind prima lui dragoste sa isi aminteasca cu zambetul pe buze, toata viata, decat sa isi aminteasca mereu cat de mult l-ai facut sa sufere. E normal sa fie asa, atat de devastat daca te-a iubit cu adevarat. Dar cu timpul ii v-a trece. Si poti fi sigura ca daca ii faci ceva ce il v-a ranii, si dupa parerea ta, il va face sa te urasca, va fi suferi mult mai mult decat sufera deja. Lasa lucrurile asa cum sunt, nu mai vorbi cu el, atunci cand el intra in vorba cu tine, fii amabila, dar nu ii da sperante. Pana la urma va intelege ca totul s-a terminat si va reusi sa se obisnuiasca cu asta.

| ριтιкσтh a răspuns:

Hei...nu trebuie sa te urasca:-)pur si simplu trateaza-l cu putina indiferenta, explica-i ca totul s-a terminat intre voi! Crede-ma, la mine a functionat asta:*

| derpiiiiiiiina a răspuns (pentru ριтιкσтh):

Am vorbit azi cu el pe tema aceasa, totusi, el o tinea pe a lui:ca nu vrea sa renunte la mine, ca sunt prima lui dragoste. Totusi am explicat situatia, ne-am dus ambii pe la casele noastre apoi aflu ca el e deja in bar(de fapt el nu prea consuma bauturi alcoolice, pur si simplu azi era vreo 12 amiaza cind era deja acolo) El e prea derutat, se simte parasit, inca invatam in aceeasi scoala si ne vom vedea zilnic.

| ριтιкσтh a răspuns (pentru derpiiiiiiiina):

Iti spun doar sa ai grija ce cuvinte folosesti...pentru ca diresct sau indirect il poti rani...eu zic ca nu ar trebui sa mai incerce ceva cu tine odata ce tu nu mai vrei. Fundita?smug

| WakeVkD a răspuns:

Daca Tu vrei Ca el sa te urasca Spune-i ca Ai fost intr-o relatie cu el dintr-un Pariu sau mai stiu eu ce. si ca nu-ti place de el si de astea...