| ItsMe6969 a întrebat:

am nevoie de un sfat urgent!
ieri seara am fost singura acasa si nah, poveste clasica, iubitul meu a venit la mine. ai mei se intorc peste 3 zile si avem timp. si ne-am uitat la un film, am ras, am bauta ceva si m-am lasat dusa de val si am ajuns la sex. nu mai sunt virgina de 1 an jumate iar parintii nu stiu, problema e ca nu sunt sigura daca am fost complet protejati. am folosit durex extra safe, dar cred ca ceva s-a scurs in mine! am greturi si dureri de cap, ma dor sanii, etc! as vrea sa rezolv asta singura! fara parintii! iar iubitului nu vreau sa ii spun pentru ca s-ar putea supara pentru ca el mi-a zis sa nu o facem cand sunt in perioda fertila, si sincer, il intelg ...suntem minori! cine vrea un copil acum!?

imi puteti recomanada ceva anticonceptionale foarte bune!? ce medicamente as putea lua pentru a distruge o viitoare sarcina? actul sexual a fost acum aprox. 20-23 ore! deci mai am timp! rog seriozitate!

Multumesc Anticipat!winking

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te grabesti inca poti lua Escapelle

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti constienta ca simptomele de sarcina nu apar la 24 ore nu?

| Alcyon a răspuns:

Poti sa iei pastila de a doua zi, desi n-o recomand. E foarte periculoasa pentru sanatate. De unde stii ca s-a scurs ceva in tine? Prezervativul e destul de sigur, daca-i folost corect. Cred ca simptomele alea sunt pe fond nervos. Nu se poate sa apara simptome de la sarcina, atat de repede. Eu n-as lua porcaria aia de pastila, daca as fi in locul tau, pentru ca-ti deregleaza complet ciclul si in urmatoarele luni o sa-ti vina menstruatia total aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postinorwinking sunt 2 pastile care trebuie sa le la 12 ore diferenta intre ele. Si maxim 72 de ore dupa actul sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau e magician? Poate ejacula in tine chiar si cand foloseste prezervativul? Talentul acesta trebuie dezvoltat!

| Instagrama a răspuns:

Este posibil ca se se fii spart prezervativul! si eu am patit o, si am luat pastila de a 2a zi ca nu am avut incotro.Prima data cand am luat o anul trecut in iunie nu am avut nici un fel de probleme, fiind prima, dar acum in decembrie am avut iar un contact neprotejat si din nefericire iubitul meu s-a terminat in mine si a trebuit sa iau iar, se ia de 2 ori pe an, insa de data asta intr-adevar am avut sangerare vreo 3 zile dupa o saptamana ce am luat o, iar luna asta mi a intarziat ciclul cu 10 zile, aiurea! oricum imi facusem si 2 teste, iesise negative, dat pentru siguranta mea, metionez ca am 23 de ani tongue

| Carrie1 a răspuns:

Poate dura chiar intre 5 si 10 zile pana cand spermatozoidul fecundeaza ovului, n.ai cum sa ai simptome de sarcina atat de repede... poate lichidul ala era chiar de la tine

| ItsMe6969 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. si da, sunt sigura ca s-a scurs ceva in mine pentru ca am pus mana pe labi si vagin si era o substanta alba sad

| eustefan a răspuns (pentru ItsMe6969):

Acea substanta alba se numeste sperma, care contine spermatozoizi. Fare spermatozoizi nu s-ar putea produce o sarcina.

| JeZeNNN a răspuns:

Poate ca e doar constiinta big grin si esti speriata nu apar asa repede simptomele te gandesti tu prea mult la astawinking

| Bbybianca26 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iei Escapelle. Este o sigura pastila si o data ce ai luat-o nu trebuie sa iti mai bati capul cu cea de a doua pastila ( in cazul in care iei Postinor)
In ceea ce priveste prietenul tau, eu cred ca ar trebui sa discutati despre anumite riscuri ce pot aparea in timpul unui contact sexual. Nu trebuie sa te stresezi tu singura pentru asta cand el iti poate fie alaturi. Doar fii deschisa si povesteste-i ce te preocupa!