| bogdan133 a întrebat:

Am o colega si..sincer, m-am atasat de ea de cand am vazut-o prima data. din clasa a 9-a si nu a fost doar fizic, imi place caracterul ei. Atunci ( in clasa a 9-a ) am inceput sa vorbescc cu ea mai mult dar totul s-a sfarsit si timp de 1 an relatia a fost doar coleg-coleg, acum ( clasa a 10-a ), primul semestru a fost aproape la fel, doar la sfarsit am inceput sa vorbesc cu ea din nou. In al 2-lea semestru a fost ceva ( nu-mi dau seama ) si am inceput sa vorbim ceva mai mult decat ca intre colegi. Apoi, acum aproximativ 1 luna de zile, s-au facut schimbari in clasa si a cerut insistent sa stau cu ea. Am acceptat, dar nu am stat decat cateva zile, colega ei nu a fost de acord sa ne mutam, insa ea a continuat sa-mi ceara asta si pana la urma m-am mutat cu ea. Am inceput sa vorbim mai mult la scoala, la telefon, pe skype etc. si chiar sa avem incredere unul in celalalt. Am continuat asa sa zic 1-2 saptamani, dupa am vazut-o trista. si am intrebat-o " de ce esti trista?" mi-a raspuns ca nu e. dar am continuat si mi-a spus " de unde stiai ca sunt trista, nici macar cea mai buna prietena nu vede asta". A continuat sa vorbim mi-a spus ca are probleme in familie, insa nu am vrut sa continui sa vorbesc cu ea despre acest subiect. Apoi a inceput sa ma imbratiseze din nimic si dorea sa petreaca cat mai mult timp cu mine. Intr-o seara i-am spus pe skype ca pare suparata,trista, nervoasa si mi-a raspuns ca o singura persoana ii poate face asta, prietenul ei. in continuare nu am vrut sa ma bag in relatia ei. A doua zi la scoala a venit la mine, la ora 8 m-a imbratisat si mi-a spus " ma faci fericita". Am continuat cateva zile la fel, apoi mi-a spus ca s-a certat cu prietenul ei, chestii. aseara am intrebat-o cum mai e si a spus ca e mult mai bine s-a impacat cu el, desi mi-a spus ca o face nefericita. Si acum eu sincer nu stiu ce sa fac... chiar nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lupta pentru ea sa o faci si mai fericita!

| WildLatte a răspuns:

Hey, o situatie intr-adevar urata. Tot ce poti face acum e sa continui sa fii langa ea, s-o faci sa rada, ascult-o cand are nevoie si fa tot ce ai facut si pana acum. Daca tu o faci fericita, poate se va orienta spre tine. Incercarea moarte n-are, daca o vrei lupta pentru ea, n-o lasa sa plece.

| cristina0ryi a răspuns:

Tu si colega ta aveti o relatie speciala de prietenie dar nu cred ca te vede mai mult ca pe un prieten.