| LegionAnonymous a întrebat:

Am o mare problema și am nevoie de un sfat. Sunt foarte timid când vine vorba de vorbit(și mai ales cu o fata). Vreau sa vorbesc cu o fata (pe Facebook) care nu o cunosc, cum ar trebui sa o abordez. Adică mai exact cum sa ba bag în vorba cu ea... Ce sa ii zic... Spuneți-mi un mic scenariu de replici cu care as putea sa încep, de continuat știu dar nu știu cum sa încep o conversație. Funda

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă vrei "s-o dai gata" pe facebook, fără să știe că exiști măcar, trebuie să arăți foarte bine.
Dacă nu ești ceva soi de urmaș al lui Făt frumos, nu prea-ți dau șanse.

| SkyPilot a răspuns:

Gasesti ceva e comentat pe profilul ei. Si mergi simplu:
Buna, ce faci? Imi place X...

| Sergus25 a răspuns:

Fa la fel ca mine!
Am spus un singur Bună și am ajuns departe, deși eram foarte timid!

| LegionAnonymous explică:

Aș vrea un mic ex de conversație... Cum ar trebui sa încep, vreau dacă se poate sa îmi dați un dialog de început... După ce zic bună, ce faci nu mai știu ce sa zic, cum as putea sa încep sa vorbesc și care ar fi probabilele răspunsuri și ce as putea sa mai zic pentru a putea începe o conversație... Mulțumesc mult!