| iHappi a întrebat:

Am o oarecare nedunerire si, desi eu hotarasc ce fac, voiam sa ascult niste pareri.
Am avut o fosta colega ( si cea mai buna prietena) care ma placea. Acum un an ne-am certat foarte rau si nu ne-am mai vorbit deloc. Da' cu cateva zile in urma mi-a trimis mesaj si m-a intrebat ce fac si ca vrea sa vorbim ceva. Dupa cateva zile, am sunat-o si am intrebat'o ce vrea sa vorbim. Si mi-a spus la un momentdat ca vroia doar sa ma salute si i-am zis ca mi se pare ciudat ca dupa un an sa ma sune sa-mi spuna " buna ". Da' ea a zis ca ei nu i se pare. Si dupa am intrebat-o ce face si asta a fost cam toata conversatia.
Pana la urma, care e faza? Eu am dedus ca vrea sa ne impacam. Da' nu stiu ce sa fac, pentru ca ne'am certat din cauza ei si a ceea ce a facut.

Răspuns Câştigător
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Pai,cred ca vroia sa se impace cu tine. Este insa si alta varianta. Poate doar se plictisea si si-a amintit ea asa miraculos ca voi va certaserati si sa isi mai potoleasca plictiseala te-a sunat. Oricum, niciodata nu o sa stim ce gandesc alte persoane despre noi, iar daca ar fi fost o prietenie adevarata intre voi v-ati fi impacat in maxim o saptamana happy.

3 răspunsuri:
| EleSimoo a răspuns:

In primul rand, ce a facut? De ce v-ati certat? Adica. e ceva extrem de grav?
In al doilea rand, nu degeaba a zis ca vrea sa vorbiti ceva. A dat inapoi probabil pentru ca nu a avut curaj..sau s-a razgandit in ultimul moment.

| iHappi explică (pentru EleSimoo):

Mno, nu e genu' de persoana care sa dea inapoi. Plus ca da, era foarte grav motivu' pentru care ne'am certat.

| EleSimoo a răspuns (pentru iHappi):

In cazul asta si mie mi se pare ciudat ca doar a vrut sa te salute...
Stii, pana la urma, doar ea stie exact ce a vrut.
Dar nu mi se pare ok ca dupa ce te-ai certat rau cu cineva si a mai fost si vina ta, sa te trezesti dintr-o data si sa-i trimiti mesaj ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic...