| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU.
Am o problema care pare destul de nasoala.
Prietena mea nu a avut orgasm cu mine niciodata. Inafara de asta, spune ca nu a avut chiar niciodata orgasm cu cineva (are 19 ani)
Am incercat tot felul de metode, una nu da rezultat.
Doresc sa adaug ca are mari probleme cu ea.
O data faceam sex si am vrut sa o trag de par iar ea mi-a spus ca nu s-a spalat pe cap(da, cam asa probleme...)
Daca e putina lumina in camera se inveleste imediat, incearca cat mai mult sa se acopere.
Ce vreau sa spune ca, cateodata nu pare asa relaxata si chiar nu stiu ce sa fac sa fie mai relaxata, probabil sa vina intr-o noapte si sa fie bezna.
Si spune ca ar vrea sa aiba orgasm dar, doar pentru ca as vrea eu.
As vrea sfaturi de la fete in special, care au trecut prin asa ceva....sau de la baieti care au fost in acceasi situatie.
Multumesc,

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mă tem că domnișoara e cam asexuală. Se teme de propria intimitate - dacă nici măcar nu a încercat să se masturbeze până acum... slabe speranțe să se relaxeze suficient încât să reușești s-o duci tu la extaz.
Am o bănuială - e foarte posibil ca purtarea ei să fie ca urmare a unui abuz sexual suferit mai demult. În cazul ăsta, fără o recuperare psihologică specializată, nu are nicio șansă să aibă vreodată o viață sexuală măcar apropiată de normal.

| sofisis a răspuns:

Din pacate prietena ta este ori foarte, foarte, excesiv de timida si nu poate trece peste, ori are ceva convingeri religioase care o impiedica sa se bucure de sex ori efectiv este frigida si nu simte nimic. Ideea e ca o problema are. Si din pacate nu vei reusi singur sa o scoti din ale ei. S-ar putea sa fie nevoie de terapie pentru ea.

| Florin1795 a răspuns (pentru sofisis):

Iti multumesc pentru timpul acordat.
Doresc sa adaug ca a facut si un avort, probabil poate fi si ceva psihic...sau poate nu sunt eu destul de bun, desi imi e greu sa cred pentru ca altele au avut orgasm cu mine...
nu stiu cum sa o scot din starea asta, sa se simta mai sigura de ea, ii spun mereu ca e frumoasa si cat de mult imi place...
Ahh....sa adaug si ca, cand o sun cu video, imi zice sa astept putin si ma suna ea.
si pana ma suna, se duce repede si se machiaza...
chiar nu stiu cum sa o fac sa se simta mai sigura cu mine, si ca o plac asa cum e.

| Elena9328 a răspuns:

In primul rând intreab-o ce anume o deranjează.
Ia o de mana și du o in fața oglinzii și spune i sa se demachieze, spunându i că tu o iubești așa cum e și n are nevoie de niciun artificiu. Așa sigur va prinde încredere în ea. Întreabă o ce vede urat la ea. Niciun om în lumea asta nu este perfect. Daca a făcut și un avort, probabil îi este foarte teamă să nu mai treacă prin ceea ce a trecut atunci. Trebuie sa ai răbdare. Și spune i mereu "și ce dacă?!". N are nimic. Nu e o problema."

| Florin1795 a răspuns (pentru Elena9328):

Asta incerc sa fac...
pare ca nu o pot convinge in nici un fel...

| Elena9328 a răspuns (pentru Florin1795):

Încearcă așa. daca tot nu merge ..uit-o..mai sunt fete.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns:

Buna! Scuze ca te intreb asta, dar esti sigur ca ea este atrasa de tine? O simti ca se excita cand faceti dragoste? Sex oral i ai facut ca sa aiba orgasm?

| labis a răspuns:

Cauta i un psiholog sau psihiatru, dupa caz