| Ic3Cr3am a întrebat:

.. Am o problemacrying
Imi place de o fata care e cu mine in clasa...eu sunt prea timid sa ii zic ce simt pentru ea, eu cred ca si ei ii place putin de mine.Problema e ca toti baietii in clasa se cam da la ea crying. Nu stiu cum sa o impresionez. Spuneti'mi niste idei, dar nu cu ajutorul colegilor deoarece au gura foarte MARE.
Va rog ajutati-ma daca si voi a'ti trecut prin aceeasi problemacrying
Funda la cel mai bun raspuns! sad

8 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Cred ca e cam devreme sa iesiti la suc deoacere mai intai trebuie sa-i castigi incredea.
Iar daca ii ceri sa fie cu tine o sa creada ca esti un disperat, si nu vrem asta.
Pentru inceput cred ca e suficient un id de mess. Acolo puteti vorbi mai multe, afla ce-i place etc.
Zambeste-i din cand in cand, aranjeaza-te mai des, impresioneaz-o prin inteligenta(dar nu sa pari tocilar), fii smecher si descurcaret.
Ia totul ca pe o joaca. asta te va ajuta.
Bafta!winking

| annkaa a răspuns:

CEauhappy
mai poti astepta putin timp.mai vorbeste cu ea, cheam`o la un suc un film ceva si intreba`o daca vrea sa fie cu tine?happy

| Ic3Cr3am explică (pentru annkaa):

Sunt prea timidcrying
imi e frica cum va reactiona...
in fiecare ora vad ca se uita si ea la minecrying
Nu stiu ce sa mai facsad

| UniversaLove a răspuns:

Salutare
Fi TU INSUTI, fi Natural, si ai Incredere in felul Tau de a Fi, NU incerca sa fi altcineva.FI asa cum esti TU!
Numai Bine!

| Al3xCojbuchi a răspuns:

Off omule! Si eu trec prin aceeasi perioada.Ia-ti inima in dinti.Gandeste-te bine la ce fel de persoana e inainte sa actionezi.Fa-ti o impresie cel putin buna despre ea, dar si ei sa-i faci o impresie buna despre tine.Sa nu fi disperat dupa ea pentru ca o sa isi bata joc de tine ca de un ultim om.Intreab-o daca te vrea.Dar ai grija la ce fel de persoana e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trenuie sa te apropii de ea pana o faci sa se simta comfortabil in prezenta ta. atunci intreab-o daca vrea la film cu tine sau la suc, gasesti tu ceva si propune-i sa fiti iubiti (adica sa o intrebi daca vrea sa iasa cu tine-tu esti barbatul si trebuie s-o faci daca simti ceva pentru ea, femeile asteapta chestia asta). numai ai grija sa nu stai in "friend zone" prea mult pentru ca apoi o sa se obisnuiasca cu ideea ca sunteti doar prieteni si pur si simplu nu te va vedea in alt fel decat asa. hai curaj ca altfel ti-o ia altul si ar fi pacat! bafta multa!

| Ic3Cr3am explică:

Am uitat sa zic cevasad.
Sunt in clasa a 8 a. Si ea vrea sa dea la alt liceucrying
Ce sa fac?sad

| annkaa a răspuns (pentru Ic3Cr3am):

Poti sa inveti si tu ca sa mergeti aman2 la acelasi liceubig grin, acolo ea poate nu o sa cunoasca pe nimeni.si daca esti si tu va fi mai usor pentru tinelove struck bafta oricum.