| Moni00 a întrebat:

Salut tpu.Am o problema:imi place de un baiat dar lui ii place de alta fata.Imi e frica sa ii spun pentru ca nu vreau sa stric prietenia dintre noi.Ar trebui sa ii spun? Ne intelegem bine si obisnuia in timpul scolii sa ma sune aproape zilnic.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RedDeath a răspuns:

Mai, daca ii place de tine, n ute teme, ca da semne ca ii place de tine! Daca ii place de alta, care-i problema?! Ca doar sunteti tineri! Gasesti alt tip, poate se desparte si el de ea, etc. Viata merge inainte, nu se invarte totul in jurul lui. Sunt altii mai de treaba, si altii mai putin de treaba si mai mult animale in calduri. Trebuie doar sa alegi. Asa ca, nu te baga pe fir, nu are rost. La varsta asta, oricum relatiile nu tin mult.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ce sa-i spui? Daca considera ca este cazul, iti spunea el!

Răspuns utilizator avertizat
| OchiiCaprui a răspuns:

Spune-i, ca doar ii place de o fata, nu e cu ea.
Daca ar fi fost impreuna era altceva dar asa...

| CristinaCtC a răspuns:

De ce sa faci asta cand stii ca place alta fata? Eu in locul tau as sta in banca mea iar eventual cand i-ar trece indragosteala de fata aceea, i-as spunewinking

| alexandrafocus a răspuns:

Pai ia-o mai pe ocolite sa vezi daca totusi ar fi ceva.Si incearca sa il faci sa se simta mai bine in prezenta ta decat al ei!