| Mihnea223 a întrebat:

Nu stiu cum sa pun aceasta intrebare...Mie imi place de o fata pe care o stiu de foarte mult timp...; si acum daca as vrea sa ii spun ce simt cu adevarat pentru ea imi este frica sa nu stric prietenia pe care o avem de foarte multi ani.Si din pacate a venit vara iar ea sta (nu tocmai aproape de mine).Asa ca as vrea sfatul celor care au trecut prin aceasta situatie.CE AR TREBUI SA FAC?

Răspuns Câştigător
| MissmysteriousS a răspuns:

Hei!
Sfatul meu este sa nu strici o prietenie buna pe o relatie, pentru ca asta ar strica`o cu adevarat. Gandeste-te ca vor fi cateva clipe de perfectiune, si perfectiunea nu exista, iar apoi, o viata intreaga vei trai cu regret ca numai e langa tine.
Poarta-te in mod obisnuit, si acea iubire de cuplu va disparea, pentru ca daca ti la ea cu adevarat, sentimentele vor ramane ca in trecut ..adica de o buna prietena. Stiu ca greu la inceput, dar te vei acomoda si mai tarziu iti va prinde bine. Bafta :]

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...eu sunt fata si mi-a placaut de cel mai bun prieten al meu eu nu am vrut sa stic prietenia si atunci nu i'am spus dar el a aflat de la cineva asta si atunci am avut discutii mai ciudate si asa si pana la urma nu am fost cu el pentru ca el stia toot despre mine, doara era ca fratele meu si a spus ca nu il merit cu toate ca a spus ca si el ma place.Si pana la urma n'am m'ai vorbit un timp.Si si acum inca mai incerc sa repar prietenia.Eu te'as sfatui sa nu stici o pritenie asa decat daca stii sigur ca te place.Si in nici un caz sa ii spui direct ca o placi.Bafta:*

| DeniiDenisse a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si vezi ce sentimente are fata de tine.Da-i de inteles ca o placi, dupa aceea lasa totul de la sine.

| Mihnea223 explică:

Va multumesc, la asta ma gandeam si eu, ca ar fi pacat sa stric o asa prietenie...