| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am o problema putin cam intima,cand decalotez penisul ata e prea mica si nu il pot decalota de tot,daca incerc sa o fac ma doare, din ce cauza e? La primul act sexual va fi diferit? va rog dati mi detalii

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare/probabil ca penisul tau este afectat de asa numita boala a frenului scurt (frenulum breve), ceea ce impiedica decalotarea totala sau mentinerea glandului(capului) intr-o pozitie aplecata sau nefireasca. Afectiunea se poate inlatura ori prin sectionarea frenului sau printr-o operatie de frenuloplastie efectuata de un medic urolog chirurg. Multa sanatate! Acceseaza urmatorul material : http://medicalnn.com/ro/pages/1578100

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai am 16 ani si imi este rusine sa le vorbesc despre asta parintilorr

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca imi voi incepe viata sexuala imi va trece sau cum?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, dupa primul act sexual situatia decalotarii va fi alta.

| cyupaku a răspuns:

Te joc cam mult cu motanu, treci la sport si invatatura

| anonim_4396 explică (pentru cyupaku):

Nu vr

| cyupaku a răspuns (pentru anonim_4396):

La 16 ani esti si incapatanat si te preocupa lucruri neimportante asa ca treci la sport

| anonim_4396 explică (pentru cyupaku):

Sa,tubai baut cerneala in timpul scolii si imi zici mie sa invat? laughing)

| cyupaku a răspuns (pentru anonim_4396):

Erai mic cand ma jucam cu mama ta