| Bindiu_Tudor_1994 a întrebat:

am observat ca am un fel de bubite pe penis, pe care daca le strang iese ceva alb, sunt ca niste cosuri as spune. Stie cineva ce sunt si cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bubitele de culoare alb-galbuie pot fi simple cosuri cu sebum care se formeaza in porii pielii penisului daca sunt situate la baza firelor de par existente pe suprafata preputiului pe intreaga lungime a penisului. Dar daca bubitele amintite au aspectul de cosuri si sunt situate atat pe glandul penian (capul penisului) cat si/sau in santul balanopreputial, adica adancitura sub forma de sant existent intre glandul si trunchiul penisului, in acel caz s-ar putea ca de fapt sa fie vorba de o afectiunea denumita : papule perlate peniene (PPP). Acestea bubite pline cu grasime (sebum) cu aspect de cosuri fiind de regula situate de jur imprejurul coroanei glandului (capului) sunt inofensive, fiindca nu provoaca probleme de natura medicala, insa sunt destul de neplacute ca si aspect vizual. Pentru a afla mai multe informatii si date privind aceasta posibilitate, acceseaza si citeste urmatorul articol : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene. Multa sanatate!

| Bindiu_Tudor_1994 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci de "cosurile" de pe penis scap ca de unul normal?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Senzorii climaxului, scapi de ei nu ai cum altfel ramaneai fara abs.

| Ivanov27 a răspuns:

Salut, ai grija la igiena. Daca sunt ca un fel de cos, stai linistit iti va trece. Daca nu iti vor trece in cateva zile ar trebui sa consulti un doctor specializat.