| RangelovStefan a întrebat:

Am si eu o intrebare, am 18 ani clasa 11 si eu vreau sa fiu cu o fata de clasa 10 (16 ani) si sunt indragostit de ea. In liceu in pauze, noi cand ne vedem doar zambim si o mai intrebam ce faci si dupa aia gata pentru ca tot sta cu niste fete si nu stiu cum sa o conving sa vorbeasca ea cu mine. I-am mai dat mesaje pe facebook si nu raspunde deloc si i-am pripus sa iesim la un film inpreuna, dar nu raspunde. Ma gandesc ca nu e prea interesata de mine. Mai am sanse sa fiu cu ea? Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu esti la varsta la care te pregatesti de stundetie, perioada in care strabati cat mai multe cearsafuri, nu este bine sa te legi la cap cu minore, poti avea grave probleme cu politia

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu-ti da OK ca ar vrea sa fie cu tine, nu-ti pierde timpul cu ea, ca ea nu te vrea ca iubit.

| sofisis a răspuns:

Uhm...in primul si primul rand trebuie sa stabilesti cu ea o conexiune live. Adica incearca sa te aflii prin preajma ei mai des, poate cand chiuliti, poate prin pauze, pe la ore de sport, habar n-am. Intr-o zi cand pleaca acasa condu-o...chiar daca tu trebuie sa ajungi in partea cealalta a orasului spune-i ca, casa ei e in drumul tau si vrei sa mergeti impreuna.
Hai ca se poate...dar e nevoie de putin efort.

| Deaad a răspuns:

Uhm.Vrei sa mergi cu ea la film cand nici macar nu ai vorbit cu ea nimic in afara de "buna, ce faci?"

Daca nu-ti raspunde, e clar ca nu vrea sa aiba vreo legatura cu tine.Deci te gandesti bine ca nu e interesata de tine.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu e interesata de tine.
Vorbeste live cu ea, si usor usor, dupa ce o faci confortabila cu persoana ta, o chemi la film.

| AndreeaDeea16AndreeaDeea a răspuns:

Mda si eu am 16 ani si iubitul meu 19