| Zapacitu007 a întrebat:

Am si eu o intrebare,dar intai sa va povestesc cam despre ce este vorba. Sunt cu iubita mea de doi ani,totul merge foarte bine,ne vedem zilnic,si cu dragostea stam foarte bine,in tot acest timp nu am avut nicio "mini-despartire". Totul pare foarte bine, insa problema e in interiorul meu. Aa, am uitat eu am 20 de ani, ea 16. Problema e in felul urmator,nici nu prea stiu cum sa ma exprim. O iubesc,din tot sufletul,nici nu ma gandesc sa ma despart de ea. Dar undeva in interiorul meu a aparut o monotonie,parca as vrea ceva nou, sa mai socializez cu alte fete sa vorbesc sa mai ies din conul de umbra in care ma aflu. Da, ea e mai geloasa si nu prea imi permit sa ies in oras fara ca ea sa stie cu cine sau chestii de genu. Nu suntem genul cu cluburi si din astea, cel putin nu eram. Acum parca simt ca as vrea sa ies in cluburi sa ma mai distrez si de astea.Mai pe scuurt. sufletul meu e impartit in doua, o parte care o iubeste neconditionat si o parte care practic ma impinge sa o insel chiar. Si nu stiu ce sa fac sa scap de senzatia asta de vrut ceva nou, sa ies din monotonie cumva... Sper ca mati inteles cat de cat, nu prea ma exprim bine. Multumesc pentru ca ati pierdut ceva timp citind asta. Astept niste sfaturi ceva, sa o insel nu vreau dar...sunt intr-o situatie interioara foarte ciudata. Dau funda celui care imi da niste idei cum sa scap de aceasta stare. O seara buna.

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Complicat...
Daca tot esti plictisit,propune-i lucruri noi,plimbari in locuri in care n-ati fost,vizite la rude mai indepartate,iesiti amandoi cu prietenii, des, pe oriunde.
Iti spun doar atat, daca o vei insela te asigur ca v-a afla si ii vei rupe inima, o vei rasplati cu tradare.Si partea proasta va fi ca tot tu vei regreta rau de tot. Daca tu o iubesti, fi cu ea.Alunga-ti din minte alta optiune.
Te gandesti ca poate si ea s-a plictisit si poate vrea ceva nou..cine stie.
Ai grija de relatia ta, faceti lucruri noi impreuna, cunoaste-ti oameni noi impreuna.
E normal sa intervina monotonia, nu vei schimba foarte mult situatia, dar macar vei fi plictisi nu cu sufletul daramat.Baftta,si sincer, sper sa iei o decizie buna pentru amandoi!

4 răspunsuri:
| blackeyes90 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Comunicare este cheia oricarei relatii. spune-i ca intrati in zona de monotonie si nu vrei sa se termine relatia din cauza asta. Cautati o solutie amandoi. bafta

| Felys a răspuns:

Esti la varsta cand nu poti fi statornic,ati inceput relatia de prea mici si ati ajuns la un impas,faptul ca e geloasa devine frustrant la un moment dat,in definitiv nu mi se pare corect sa iti stie toate miscarile sa fie in permanenta informata ce faci si unde esti,nu este stapanul tau, nici macar sotie, probabil asta te-a facut sa iti doresit mai mult spatiu pentru tine si in viitor aceste chestiuni te vor deranja din ce in ce mai tare pana cand la un moment dat vei dorii sa scapi definitiv de aceste piedici, va trebui sa ai o discutie serioasa cu ea sa ii spui ca nu mai suporti sa te tina in lant si daca nu ii convine e problema ei, tu vrei sa aio viata normala pentru varsta ta si nu ai nevoi de cineva atat de posesiv in viata ta incat sa fi nevoit sa respiri numai cand iti da ea voie

| Cristiann25 a răspuns:

Salut! Vorbeste cu ea ca asa e cel mai bine.Chestia cu iesitul in club etc ati putea sa iesiti amandoi, de ce nu? Spune-i ca ai nevoie de putin spatiu sa mai iesi si tu cu altcineva.Sa-i precizezi ca trebuie sa aiba incredere in tine si sa o lase usor cu gelozia ca asta duce chiar la despartire.
Sincer chiar nu inteleg chestia cu gelozia pentru ca sunteti de atata timp impreuna si nu i-ai dat motive.Eu unul nu as putea si nici nu am facut-o sa stau sub "papucul" unei fete.Fac tot ce ma taie capul pentru ca o viata am si pe asta sa o ratez? Ma distrez cat pot de mult nu ascult de una si de alta.Stii cum e ii convine bine nu iarasi bine.Sa fim seriosi acum doar nu te insori cu ea nu mai pune atata suflet.Cauta-ti o fata de varsta ta pentru ca peste 4-5 ani ar trebui sa te insori, lasa copilele ca nu-s de tine.Succes!

| Zapacitu007 explică:

Imi aprobati si mie intrebarea odata?