| bonkyy a întrebat:

am si eu o intrebare, imi place de o fata, dar nu stiu daca ii place si ei de mine, am fost colegi la gradinita si la scoala 2 clase, dupa aceea ea s-a mutat la alta scoala si nu am mai tinut legatura, dar acum se muta inapoi cu mine in clasa. Cand ii dau mesaje nu imi raspunde si rare ori cand imi raspunde imi spune vorbim imediat... si asa ma lasa, daca stiti cum sa o abordez sau macar sa port o conversatie cu ea va rog ajutati-ma, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| KindKid17 a răspuns:

Nu-i spune direct ce simti ca pentru ea va fi un soc, si probabil rata respingerii va fi mare. Iesi cu ea, invit-o la un suc, la o plimbare pe seara, vorbeste mult cu ea despre orice, vezi limbajul trupului ei, cum se comporta cu tine. Daca vezi ca esti pe drumul cel bun, ii zici ce simti pentru ea. Succes!

2 răspunsuri:
| crazypop a răspuns:

Abordeaz-o cu tupeu, spune-i hei tu am fost prieteni la gradinitia mai tii minte, eu sunt baiatul ala sukar si mai mesteci si o guma rolling on the floor)) Glumesc.
Spune-i ce simti pentru ea si daca ai vreo sansa sa fiti impreuna fiindca iti place de ea scurt si la obiect, daca nu incearca cu alta poate ti-o mai placut vreouna tot de la aceeasi gradinita.

| io09675 a răspuns:

Spune-i ce simti. Asa ii vei atrage atentia si va vorbi cu tine, dar daca nu va comunica cu tine, sa stii ca vorbele din inima unui baiat, mereu dau de gandit unei fete.