| TodorMaria1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare, sunt fata si am facut-o de mai multe ori cu iubitul meu... El nu are nici o problema e perfect se tine destul de mult si ma excita dar nu simt sa am orgasm niciodata, de multe ori o facem si dupa ceva timp (in jur de 15-30 min) simt ca nu mai pot si ca ma doare putin si nu mai sunt la fel de unda... Si nu inteleg de ce, ma excita tare, tine actul sexual destul de mult si chiar ma satisface dar nu am orgasm, Uneori am impresi ca am avut si nu stiu eu. Si intrebarea mea este de ce nu ajung la orgasm?

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Orgasmul este ca gatitul. se invata, nu se mosteneste.

eu zic sa discuti cu cineva cu experienta sexuala mai bogata. mult mai bogata.

| mihai69 a răspuns:

De câte ori te-ai masturbat până la orgasm în viața ta? Sau ai avut vreunul, prin orice alt mijloc decât un act sexual, până acum?
Dacă nu, atunci nu dispera. Ai timp să recuperezi. Pune mâna pe... treabă!
Pe urmă o să știi exact ce să faci (și ce nu) și ce să-i ceri partenerului.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca nu esti suficient excitata si nici umezita. Excita-te mai mult, foloseste un lubrifiant adecvat si nu uitati de prezervativ, pentru a nu avea dureri de cap dupa aceea.

| UnBroken2016 a răspuns:

Sunt femei care nu au avut in viata lor orgasm sau dupa mult timp. Daca faci de putin timp sex nu e nicio grija. In timp poate o sa ai si tu

| Atlas33 a răspuns:

Buna,tu ai doar impresia ca esti excitata, si te amagesti incercand sa-l mentionezi perfect, atata timp cat nu ai orgasm, imaginea lui nu te determina indeajuns.Il iubesti? cat de mult il doresti? sunteti impinsi de pasiune sau doar de dorinta salbatica de a face sex=? Nu esti dereglata si nici frigida nu esti, poti sta linistita.iti trebuie doar o incarcatura noua emotionala, psihica.Sunt sigur ca de vei fi fata in fata cu o situatie in care sexul ti-ar fi oarecum interzis, cu siguranta ca in situatia respectiva vei avea orgasm.

| Ana8752 a răspuns:

Nu stiu, poate ca nu esti destul de bine concentrata psihic. Normal de la asta porneste si durerea. Cat despre acest orgasm dăi mai mult interes si mai multa adrenalina pentru al avea
parerea mea.