| Maria56782 a întrebat:

Buna TPU! Am o problema destul de mare și vreau sa stiu dacă ma puteți ajuta, am 17 ani și mi-am început viata sexuală in Decembrie, prima data când am facut-o m-a durut, cum este și normal după aceea timp de vreo 2 luni nu am mai avut nici o durere, a fost doar plăcere. E, de ceva timp când incepem sa avem actul sexual ma doare rau, am zis primele dați ca poate nu sunt destul de "uda" sa zic asa dar nu este de la asta, nu stiu, nu ma doare înăuntru gen, iubitul meu crede ca nu sunt destul de excitată dar efectiv nu cred ca asta e problema. Dacă o facem 2 seri la rand, e prima seara ma doare doar putin la început și după trece dar ma doare rau, iar a2 seara tot asa, ma doare rau la început iar pe parcursul actului sexual ma doare, dar nu foarte tare. In unele zile am mâncărimi, dar nu înăuntru, iar în alte zile îmi curge secretie, stiti de la ce ar putea fi sau îmi puteți da un sfat cu ce sa iau? V-ați confruntat cu asemenea probleme? Nu vreau sa merg la ginecolog.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rînd te ai grabit, nu trebuia sa i ti incepi de la 17 ani viata sexuala, după 18 ani era altceva cand toate organele erau dezvoltate, neaparat trebuie sa mergi la ginecolog de ce nu vrei? Poate durerea este cauzata de o rana pe colul uterin, mergi maine la ginecolog sa te consulte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In loc sa stai pe TPU mergeai la ginecolog, ai o rana pe colul uterin, te ai grabit rau la 17 ani nu era o varsta potrivita sa i ti incepi viata sexuala, trebuia sa astepti cel putin un an sau doi, de obicei organele genitale se maturizeaza după 18 ani in sus, dar acum asta e te ai grabit,, vorbeste cu mama ta sa te duca la ginecolog, tu fiind minoră nu poti merge fara unul din parinti la medic

| Violleta2022 a răspuns:

Fugi al medicul ginecolog, ca asta este o boala cu transmitere sexuala!

| mihai69 a răspuns:

Rău faci; dacă te doare o măsea nu mergi la stomatolog?
Dacă da, atunci fă la fel și când te doare-n fofo.
Iar de nu... Ia un antinevralgic, poate trece.

| sofisis a răspuns:

Daca ai dureri, mancarimi si secretii cel mai probabil ai o boala cu transmitere sexuala. Trebuie mers la ginecolog urgent.

| GeorgeCazan a răspuns:

La medic și tu și prietenul. Prietenul e purtător a ceva boală venerica.

| steamrogue77 a răspuns:

CristiDinSat, ma mir ca nu ti-a spus ca mai intai trebuie sa te casatoresti si dupa sa te apuci de golănii, mi-a dat block ca i-am spus ca e virgin la 40 de ani si necasatorit laughing

| Maria56782 explică (pentru steamrogue77):

Asta am vrut sa-i spun și eu, altele mai mici decât mine sunt și gravide nu doar ca și au început viata sexuală! happy

| steamrogue77 a răspuns (pentru Maria56782):

Stai linistita, e diliu, nu il baga in seama laughing

| NimanuiNuIiPasa a răspuns:

Du-te la ginecolog sau te speli tu stii