| Zarul a întrebat:

Am si eu o mare intrebare.
Vorbesc cu ceva timp de o fata,pana acum "pot sa spun ca a fost" totul bine.
Dar de la un timp,fata nu mai e asa activa.
Mai exact,de cele mai multe ori doar eu ii dau mesaj,doar eu intru pe ea pe facebook,ii dau mesaj de noapte buna si de buna dimineata,etc.
Ea imi raspunde,vorbesc cu ea,mai imi spune cateodata dragule,dragutule,etc,dar mi se pare ca e asa retrasa,asa rece.
Am intrebat-o daca e suparata,daca e totul bine,de multe ori,si a spus ca totul e bine, e ok..etc,si :*.
Nu i-am facut nimic,nu am suparat-o cu ceva anume,nu nimic.sad
Ce spuneti, ce trebuie sa fac in situatia asta?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-ai vazut cu ea pana acum?

| Zarul explică (pentru neutrino):

Da,o singura data.Si a mers totul ok, a fost chiar bine.

| MiAaa234L a răspuns:

Ea nu iti scrie pentru ca si ea presupun ca crede in chesti "Baietii scriu primii fetelor". Si eu sunt la fel. Continua sa vorbesti cu ea cat mai mult si nu o mai tot intreba atat de mult daca e suparata deoarece o sa creada ca esti prea indiscret. Poate are o problema cu prietena ei, familia etc. Tu continua sa iti vezi doar de treaba ta si nu intra in celelalte deoarece risti sa intri intr-o problema. Succes!

| DragosNr001 a răspuns:

Va cunoasteti personal? Situatia e complicata. Imagineaza-ti o scara de la 0 la 100% a prieteniei. Din cauza inactivitatii unui partener (in cele mai multe cazuri baiatul, fiindca fata asteapta sa fie condusa de baiat) aceasta scara poate scade. Sa zicem ca de la 10% va cunoasteti. de la 20% va cunoasteti destul de bine. de la 30-40 % va cunoasteti foarte bine. de la 60 % deja unul din voi il place pe celalalt iar de la 70% se infiripeaza o relatie. La 80-90% sunteti iubiti. Dupa ce ai atins pragul de 80% iar el scade, tot iubiti veti fi numai ca cat de mult il place un partener al relatiei va scade. Cu alte cuvinte... Se va plictisi. daca pur si simplu zici ca ai iubita nu situ cum si gata se pliciteste. Inceraca sa o scoti in oras, sa faci tot felul de lucruri. Ca la animalele de companie ca sa fac o asemanare. Dua cate zici tu relatia voastra e pe pragul critic, adica pe la 35%. Daca nu faci ceva in 2 luni ia-ti adio de la ea.Dar asta depinde si de cati ani aveti bineinteles.
daca mai vrei detalii spune.
Funda?

| Zarul explică (pentru DragosNr001):

Pai eu am 17 ani, iar ea 16 ani.Mentionex ca este de origine penticostala,dar nu i-am spus ceva de prostii sau alte cele,pentru ca nu sunt genul,iar ea a mai avut o relatia sau doua pana acum.
In fiecare zi imi vad de treaba,dar cand vad ca e asa, bineinteles ca o intreb daca a patit ceva.
Am iesit cu ea o data, inainte de vacanta, si acum i-am spus iar, dar a spus ca doar luni iese la 1 de la scoala,si o sa imi spuna pana atunci.
Nu sunt din acelasi oras cu ea,doar la aceeasi scoala.
De fiecare data iese in curta, da ceva ture pe acolo, si se uita de multe ori la mine, iar cand trec pe langa ea si o salut, de fiecare data zambeste.