| Nev3r a întrebat:

Am si eu o problema!
Vreau ca sa va povestesc voua povestea mea de dragoste.
Ma numesc Sebi si am 18 ani.
Nici nu stiu cum sa incep.
Prietena amicului meu s-a intragostit de mine, eu dupa un timp ce ea mi-a zis m-am indragostit si eu de ea.
Nu stie nimeni asta. Doar voi. Ea pentru sotul ei era o sluga.
Eu faceam totul si as face totul pentru ea.
Sotul ei s-a indragostit de o poloneza. Si dupa un timp a plecat cu poloneza. Eu ramasesem cu nevasta-sa, ne mergea bine relatia.
Dupa cam doua luni el i-a scris pe viber ei ca ce face.
Si ea a raspuns.
Dupa aceea el a inceput cu cererea scuzelor si o noua sansa sa fie cu ea.
Eu nu as vrea asta pentru ca o iubesc ea zice ca si ea ma iubeste, eu nu stiu ce sa cred. Tot mai mult vb cu el. Cand ii scriu eu mesaj imi raspunde greu dar cand ii scrie el ii raspunde mai repede.
As vrea un sfat de la voi.
Eu tot i-am zis sa plecam de unde suntem acuma. Dar ea nu vrea si nici nu imi zice de ce.
De o saptamana tot vb cu el.
Eu in fiecare zi o intreb ce tot vb cu el si ea zice ca tot ii cere sanse.
Ea pe mine ma face dependent de intrebarea asta " ce tot iti spune si tu ce ii spui?
Spune-mi si mie.
Ea nu-mi zice nimic.
Cateodata ma gandesc ca sa plec de aici ca o sa se in pace si oricum o sa plec, dar cateodata nu vreau sa plec, as vrea sa imi dati un sfat.
Ce as putea face in privinta asta, sa plec sau nu?
Inainte se purta frumos cu mine dar acuma toata ziua are nervi.
Voi ce ziceti o sa se impace cu el?
Sau o sa ramana cu mine?
Ar trebui sa plec sau nu?
Ma iubeste sau zice doar asa?
Vreau un sfat bun!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Intrebarea ta este la fel de complicata ca si mintea femeilor.80 % as zice ca se va impaca cu el dupa cum se comporta pentru ca probabil a impartasit mult mai multe lucruri cu el, fiind casatoriti, decat cu tine, deci exista si o conexiune mai profunda.10 % ca va ramane cu tine, in functie de ce ii poti oferi tu in plus fata de el.Iar ultimii 10 % voi zice ca s`ar putea sa ramana cu niciunul, daca nu acum, in viitorul apropiat sigur.Mai bine pleci si eviti complicatiile, dar este in totalitate decizia ta.Invata sa te bucuri de un lucru frumos atat timp cat dureaza, apoi mergi mai departe.

2 răspunsuri:
| Nev3r explică:

Vreau mai multe sfaturi sad!

| Andreeamaria2106 a răspuns:

Eu zic ca nici ea nu stie ce vrea... ar trebui sa ii lasi un timp de gandire