| Adi123yyy a întrebat:

Asta seara "am facut" dragoste cu iubita mea fara sa fim protejati. Ideea e ca nu am facut mai mult de cateva secunde si a trebuit sa ne oprim pentru ca locatia nu ne permitea... Prietena mea a gasit urme de lichid preejaculator in jurul zonei sale intime si este speriata. Mentionez ca ii s-a terminat ciclul menstrual in urma cu 2 zile. Sunt motive de ingrijorare?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care joaca voastra s-a consumat la doar 2 zile dupa terminarea menstruatiei teoretic probabilitatea unei sarcini este extrem de mica chiar si in situatia in care ar fi paruns sperma in vagin. Aprecierea este valabila in cazul in care ciclul menstrual al iubitei este unul mai lung de 25-26 de zile.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt motive de ingrijorare, pentru ca actul sexual a avut loc in primele zile de la terminarea menstruatiei.

| peperonies a răspuns:

Sunt motive mari de ingrijorare ca astia ca voi o sa imi plateasca mie pensia...

| Mussette a răspuns:

Nu

| NoRegretsxx a răspuns:

Nup happy

| 7octombrie a răspuns:

Daca-i vorba de lichid preejaculator, nu sunt motive de ingrijorare.

| Roxy234 a răspuns:

Nu cred ca a ramas gravida, desi sanse mici sunt