| anonim_4396 a întrebat:

cat de mari sunt sansele ca o fata sa ramana insarcinata daca sexul este protejat si care sunt acestea. Multumesc dau funda.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Atat timp cat prezervativul este folosit corect,e in termen de garantie si nu are parte de accidente, sansele de sarcina sunt minime.
Foloseste doua metode contraceptive combinate, ca sa fii sigur, de exemplu, prezervativul si metoda coitului intrerupt sau prezervativul si metoda calendarului si atunci sansele de sarcina sunt ca si inexistente.

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Depinde. Daca l-ai folosit corect, riscul e cam de 2%. Daca prezervativul n-a fost pus corect, a alunecat sau s-a rupt, sansele cresc destul de mult.

| SorinTudor a răspuns:

Daca ati folosit prezervativ si nu s-a rupt in timpu actului sexual sansle sunt 0% doar sa va fi jucat dupa cumva sa fi intrat sperma in vagin atunci sunt sanse

Răspuns utilizator avertizat