| Rooney7 a întrebat:

Cred ca e cam ultima intrebare..Sunt suparat rau de tot, numai am deloc incredere in mine.Nu am deloc succes la fete, e destul de frustrant. Spun de la inceput, ca am multi prieteni.Cred ca am un comportament ok, caracter frumos si o atitudine buna repet.Dar cand vine vorba de fete..nu prea stiu sa ma comport,cum sa le abordez,atrag atentia, cuceresc, nu prea ma pricep sa socializez cu ele..Nu am mare experienta! Sunt ceva timid... arat ok, nu sunt o persoana, tupeista..Singurele avantaje sunt..amuzamentul si relaxarea ( nu sunt o persoana incordata, indiferent de situatie). Trebuie sa socializez cu fetele mai mult! Cred ca asta e cheia.Trebuie sa incerc sa fac eu primul pas.Nu stiu ce trebuie sa fac clar, dar inteleg ca trebuie facut ceva.Am 15 ani, multumesc pentru ascultare.Toate sfaturile sunt bine-venite.Trebuie sa prind incredere in mine!

Răspuns Câştigător
| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! happy Incredere, incredere, ai deja aceasta incredere. Ai scris foarte frumos, deci banuiesc ca vorbesti la fel, sa stii ca acest lucru conteaza foarte mult. Nu trebuie sa fii extrem de tupeist si eu sunt timida, dar intra in discutii cu fetele. Nu este asa de greu, noi fetele vorbim aproape orice, fii un pic atent ce discuta ele si intrii usor in discutie si daca mai este inca un bun prieten de-al tau pe langa ele si mai bine. De ce? Dupa cum ai zis esti o fire relaxata, dar profita de ocazie, daca il ai pe el acolo, mai faci o gluma, una alta si asa vei fii observat.Sincer, nu trebuie MARE experienta. Sunt convinsa ca te-ai saturat de replica: Hei ai 15 ani, inca ai timp. Sigur! Este usor pentru noi sa zicem asta, nu simtim ca tine. Dar este si un sambure de adevar aici, daca altii iti fura fata, nu este pentru ca tu esti taaaaree timid, ci pentru ca acea fata nu era pentru tine. Nu te-ai gandit la asta? Daca fata te placea, iti arata, subtil, dar iti arata, semne etc. Fii mai atent in jurul tau. Esti fixat pe ideea asta si vezi detaliile. Poate deja este o fata care te place, te-ai gandit la asta? Nu cred ca ti-am dat un sfat, a fost doar parerea mea, sper ca ai inteles ceva. happy Daca da, im raspunzi, daca nu, la fel. tongue O zi buna sa ai. happyAaa si sincer NU CRED ca singurele avantaje pe care le ai sunt amuzamentul si relaxarea. happy

| Rooney7 explică (pentru LittleShyDevil):

Multumesc.Cum im dau seama daca o fata ma place? Daca tot vad ca te pricepihappy

| LittleShyDevil a răspuns (pentru Rooney7):

Multumesc eu! De multe ori este usor sa vezi daca te place, se uita la tine, vrea sa intre in discutie cu tine, este foarte interesata de ceea ce zici si foloseste acest lucru, dupa ca sa o observi tu, adica sa vezi ca ai ceva in comun cu ea. Apropo, asta fac eu, este parerea mea personala, poate se aplica si in general. Dupa cum am zis sunt si eu timida, dar trebuie sa fii atent la detalii, nu te fixa numai pe o chestie. Stii care chestie, nu? Adica, hei sunt timid, gata, restul imi iau fata si eu pauza. Daca iti place de o fata fii mai atent cu ea si multe altele. Si nu, nu ma pricep. laughing Si dupa cum am mai zis(ma repet), daca fetele pe care le-ai pierdut in favoarea altor baieti, te meritau, erau acum cu tine. Poate ai inteles la ce ma refer. Mult curaj ca poate exista o fata care te place dar tu nu esti destul de atent. happy De asta pot fii sigura. Multumesc pentru fundita! O seara buna! happy

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti culmea eu am 23 de ani si nu ma plang ca n-am prietena si cei ca nu asta e,nu e asta o mare problema sa nu ai ce manca, imbraca, dormi da astea sunt nu o femeie, las ca vei avea si tu in viitor, si daca ai avea ce ai avea la ani tai esti un copil

| neutrino a răspuns:

Foloseste-te de cheia pe care ai gasit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man adica dude ai 15 ani, ai tot timpul pentru fete. Dedicati viata tie. De ce suferi, gandeste-te ca nimic nu tine o vesnicie. Iar totul este atractie fizica din parte fiecarui pustan/pustoaica de 14 respectiv 17 ani cam asa. Iubirea, te indragostesti mai incolo pe la vreo 20 iar apoi te vei plictisi si vei experimenta alte lucruri. Nu trebuie sa socializezi cu fete, trebuie sa ai un grup de baieti in care sa ajungi barbat atunci vei putea si vei sti cum este o fata de fel. Alti baieti au avut relatii si iti spun din propria persoana ca sunt total dezamagiti. Nu mai exista increderea, acea flacara a iadului care sa te cuprinda si vina cupidon cu sageata ca sa iti marcheze tie locul unde ar trebui sa actionezi. E total aiurea. Ai iubita dar esti afemeiat, mno cum vine asta?! O sa ai iubita mai incolo, wtf... nu mai dispera. Iesi si tu cu cel mai bun prieten distrati-va, faceti-va alti prieteni, ***-ti daca aveti cu ce nu mai rabdati atata. Inteleg ca vrei o relatie stabila pentru ca esti poate un tip ok, toti suntem doar ca asa e viata.

| Rooney7 explică (pentru anonim_4396):

Mersi..Nu disper, dar altii imi iau fata..si nu merita!

| BlueViP a răspuns:

Nu ai ce face daca nu ai incredere in tine. Schimba-te! Iesi cu baietii, iesi in grupuri mixte, fa ceva ca sa te schimbi

| DnZuuL a răspuns:

Stii vorba aia? Toti is gasesc jumatatea, mai tarziu mai devreme, Nuti fa griji vei gasi o fata care te va pretui asa cum esti happy. Succes amice..Si nu-ti fa chiar atitea griji.Stiu cum e pentru ca si eu sunt baiat si nu prea am noroc..Incearca sa fii un pic mai indiferent happy.(este doar un sfat)

| kriss7beta a răspuns:

Poti sao scoti la o plimbare si sa ii spui sau vorbesti cu ea pe mess sau ii trimiti un mesaj...si ii spui.Ex.
Vorbiti cat vorbiti si ii spui.
Mi-e imi place de tine..ai vrea sa fii cu minebig grin...simplu ..si nu trebuie sa iti fie teama..fii barbat daca iti place dio fata intai convinge-te ca e pe gustul tau si ca iti merge tie apoi incepe sa o curtezi adica sa o saluti prin zimbet prin dat din ochi apoi daruesti o floare de sarbatori sap incepe sa nu-i atragi atentia si ea o sa vada ca tu nu ii atragi atentia o sa inceapa ea sa te caute sa ceara nr.tau de mob( da cel mai bine este ca tu sal ceri de la ea )
sap dupa asta incepe sa fii sincera cu ea sa deveniti prieteni buni de la prietenie puteti ajunge undeva {dar principalu sa ai incredere in tine si sa zici ca pot si totul o sa fie ok dac fata no sa te accepte inseamna ca ea nu a aflat cit de bun esti si cit de super si ea nu-i pentru tine( funda pliz am nevoie de ea