| DieterBortscher a întrebat:

Salut TPU?
Cum este sa ai o prietena?

Intreb asta deoarece am 20 de ani si nu am avut niciodata una pana acum. Am momente prin care nu ma gandesc la asta, insa uneori imi doresc si eu sa vad cum este acel "feeling".

Am un loc de munca, am terminat liceul cu brio si am o situatie financiara cat de cat ok pentru varsta mea.

Sunt sigur pe mine atunci cand vreau sa vorbesc cu o fata, insa, din cate observ, foarte multe judeca inainte ca sa ma cunoasca. Observ ca sunt unele care prefera mai mult unii baieti care merg prin cluburi si stau dupa banii parintilor.

Ies foarte des in oras, cu prietenii, in care sunt si fete. Deci nu ar fi o problema statul in casa sau ceva. Problema e alta.
Ori nu gasesc pe cine trebuie, ori unele fete vor doar "aventuri" si nimic serios, ori gresesc eu anturajul in care ies afara, sau poate ca am alte principii, nu stiu.

Fizic si vizual, sunt foarte ingrijit, am un stil vestimentar foarte bun. Absolut orice persoana care ma cunoaste poate sa spuna ca sunt foarte politicos, un baiat ordonat, caruia nu i-a placut niciodata sa supere pe nimeni si daca se intampla ceva, luam vina asupra mea, doar ca sa stiu ca ma pot intelege in continuare cu cei din jur. Nu fumez, iar alcool consum foarte rar.

Ca unele abilitati, l-am avut pe tata care a cantat in tinerete la chitara, iar apoi am invatat si eu sa cant. Tin minte, cand era scoala altfel, veneam uneori cu chitara la scoala si se adunau multi sa asculte si le placea mult. Insa, pe o ureche intra si pe cealalta iesea, fara ca macar sa inteleaga mesajul pe care il transmiteam in versuri (am multe melodii compuse de mine, iar tatal meu are un caiet studentesc intreg). Este un instrument prin care la unele destinderi arata o parte sensibila din mine.

Am spus lucrurile astea ca sa va faceti o imagine despre mine.

Ce pot sa fac?
PS: Sunt foarte multe persoane care ma felicita pentru faptul ca nu m-am "prostit" cu fete si alte chestii. Uneori poate e ok ca nu am o prietena, deoarece imi pot deschide orizonturi si planuri de viitor fixe, de care sa nu depind de cineva (ca de exemplu, iti doresti sa te muti intr-un oras, insa persoana cu care esti impreuna nu vrea asta). Ma refer la faptul de a imi indeplini unele planuri, iar abia atunci sa gasesc o prietena. Insa, de multe ori, inca ma framant cu gandul ca nu am avut nici o data sentimentul de a iubi o fata.

Răspuns Câştigător
| Cheo0S a răspuns:

Tu te uiti in oglinda vreodata?
Aaa deci tu nici macar nu esti constient ca esti un pampalau. NU zic asta CA sa te jignesc ci sa te fac sa ti dai seama ca nu e bine cum esti si de aia fug fetele de tine.
Inainte trebuie sa ti vezi defectele si unde gresesti.

"foarte multe judeca inainte ca sa ma cunoasca. Observ ca sunt unele care prefera mai mult unii baieti care merg prin cluburi si stau dupa banii parintilor."
Si tu judeci la fel ca ele, asta e nu poti sa te plangi de ce te judeca lumea, toti facem asta.
Iar fetele te miros de la o posta daca esti genul care judeca, ce Energie emani primesti si inapoi.

Fug de tine pentru ca esti plictisitor si ele la varsta Lor au chef de distractie, nu au chef de UN Romeo care sa le cante la chitara. Si sa le scrie poezii romantice.
Au chef de UN barbat care sa fie autoritar nu de UN pampalici.

Persoanele care iti zic ca e bine asa cum esti, te mint pentru a te face s-a te simti Mai bine si pentru a avea o parere buna despre ele.
Asta nu inseamna ca e si adevarat. Si stii si tu asta de aia te simti naspa, nu pentru ca nu ai o iubita, fi onest cu tine insuti.

| Cheo0S a răspuns (pentru Cheo0S):

Nu ma asteptam la asta laughing

| DieterBortscher explică (pentru Cheo0S):

Pentru ca e bine oarecum ce spui. Insa daca as fi cum spui tu, nu as mai fi eu. Nu m-as mai simti bine in pielea mea.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca la crucea rosie. Voluntarii de acolo sant oameni cu suflet, poate e una de calibrul tau. Internetul e plin de probleme ceva gen afganistan plin de talibani. Si omul bun in viata pierde de fel. Nu iti merge bine cu femeile dar poti sa ai o cariera buna, aia care au relatie au un servici de prisos sa traiasca o viata de zi cu zi si sta cu femeia langa el bine rau cum o fi. Nici eu nu am relatie, niciodata nu am avut doar in copilarie una scurta, acum sant plecat din tara am bani, cariera buna, masina scumpa, proprietate + una care o platesc in ro. Si pot zice ca o duc bine asa

| DieterBortscher explică (pentru mgtow):

Am observat si eu asta, ceea ce spui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când te decizi, nu vor mai fi planuri de unul singur, vor fi planuri împreună cu aceea. Totul începe cu decizia de a fi împreună cu cineva. E ca ridicatul de pe scaun. Ca să te poți riduca trebuie să te decizi. Dar după ce ai luat decizia, nu este suficient, tot pe scaun ai rămas. Ca să treci la faza în picioare, trebuie să o și faci.
Astfel, dta te prezinți aici, și ne întrebi, ce îmi lipsește ca să am succes. Se pare că decizia ai luat-o. Ei, acum urmează să acționezi.

| gogugogugogu a răspuns:

Va trebui sa astepti pana vei intalni pe cineva compatibil, adica o fata conectata cat de cat la realitate.

| RobertVasileAlexandrescu a răspuns:

Nu ti fa iubita, focuseaza te pe tine