| Andrei1611 a întrebat:

cum mi-as putea gasi o prietena?
Problema este ca sunt descurajat de colegi care fac misto pe seama mea ca nu voi avea o prietena pentru ca sunt urat si prostut si timid.
Un sfat va rog! sad

Răspuns Câştigător
| Nico9 a răspuns:

Nu iti poti "gasi" o prietena happy Poti gasi doar persoana potrivitawinking Vezi diferenta nu? Afla daca te place vreo fata. E imposibil sa nu te placa cineva.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca asa te consideri e grav Andrei,acuma cu fetele crezi ca mori fara ele cunosc barbati mai fericiti fara femei ca barbati cu femei crede-ma ca sunt multi,fa-ti un viitor in viata,femeia e ca albina cand o sa ai si tu miere va veni una la tine si schimbati ideile astea prost concepute ce daca esti urat,nu cu toti trebuie sa traim, timiditatea trece si ea cu timpul si eu am fost in gimnanziu si fantomele vb mai mult ca mine acuma intrec si fetele cateodata, trebuie sa ai o mentalitate pozitiva fiecare esesc e un pas mare inainte daca ai invatat ceva din el, incerca si tu sa glumesti cu ei sa fi spontan nu te lasa calcat in picioare, daca in viata nu razi cand sa razi avem o viata singura si unca care o avem de aia trebuie sa gandim pozitiv si sa radem cat mai mult, eu isi recomand sa te tunzi mai modern sa isi iei haine mai moderne

| Florrentina14 a răspuns (pentru RAY):

Ca albinele? Vezi ca nu toate trag la bani si la frumusete. Sunt fete care ar alege si unul urat, conteaza sa o faca sa se simta bine. In relatia aia sa se comporte ca niste iubiti dar sa fie si cei mai buni prieteni. Astfel incat ea o sa fie nebuna dupa el, din cauza ca il simte aproape si din cauza ca exista comunicarewinking

| RAY a răspuns (pentru Florrentina14):

Da sigur acuma vb de telenovele, lasa-ma cu vrajeli de astea eu sunt prost eu nu vad in jurul meu realitatea ce naiba

| Florrentina14 a răspuns (pentru RAY):

Atunci eu de unde le scot? Inca exista genul ala de fete.

| RAY a răspuns (pentru Florrentina14):

Din basme

| Florrentina14 a răspuns (pentru RAY):

Ba nu! phbbbbt

| RAY a răspuns (pentru Florrentina14):

Putem continua asa pana la apocalipsa si nu ajungem nici unde, tu vrei sa imi demonstrezi ca nu e asa, lasa realitatea sa-mi demonstreze nu niste litere scrise pe TPU

| Florrentina14 a răspuns (pentru RAY):

Bine. big grin

| Links a răspuns:

Lasa-i ma pe colegi laughing Nu au de cine sa se ia si se iau de astia mai timizi. Vezi-ti de treaba ca pentru fiecare exista cineva... Oricum daca chiar vrei poti face tu primul pas, adica in loc sa faci ce faci tu in pauze, urmaresti o fata draguta, sa vezi despre ce vorbeste, ce face, despre ce vrea sa vorbeasca si te duci, NU DISPERAT ca vorbesti cu o fata oh go on ci te duci, vezi daca e momentul pentru o gluma ( cu bun simt ) si te bagi si tu in discutie, daca vezi ca "nu ai ce cauta acolo" ca au si ele perioade cand se cred mari vedete, te retragi incet, si mai revii cand e bine dispusa. Eu de exemplu, in clasa la mine, toate sunt tocilare, si nu pentru ca mie nu imi plac fetele de genul asta, numai ca sunt genuri de fete cu care in afara de scoala si jocuri protesti nu ai ce discuta... Si mai sunt in clasa la mine fete mai "de gasca" dar care "au pretentii" si eu nu am nevoie de fete ca ele, chit ca sunt dragute. Mult succeswinking