| YmcmbLover a întrebat:

cunosc o fata la scoala (Beeatrice) e clasa a 6-a (eu fiind a 8-a), m-am imprietenit cu ea in urma cu ceva timp si prin martie asa printr-o prietena de-a ei m-a intrebat daca vreau sa fim impreunahappy
Pana aici totul ok, am refuzat pentru ca nu o placeam si + ca daca cititi intrebarea mea anterioara va veti da seama de ce
De atunci am tot vorbit cu ea si am inceput incet-incet s-o plac, mai deci chiar o plac, este o fata finuta, nu vorbeste urat, se comporta frumos cu mine, si se comporta exact ca o fata adevarat.
De Paste i-am propus : " Hai sa ne punem intr-o relatie de Paste " a acceptat, dar am stat doar 15 minute pentru ca zice ea ca toate prietenele ei erau curioase ca naiba, Ma rog, la o saptamana de Paste a aflat ca-mi place de o fata cu care ieseam pe afara ( intr-adevar IMI PLACEA, dar si-a batut joc de mine) si s-a suparat pe mine si nu am vorbit cam o saptamana.
Intr-o seara imi da mesaj " Ce faci frumosule "
A doua zi am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si a zis ca-mi spune diseara, in tot timpul ala am mai vorbit cu prietene ei si am aflat ca ma place si ea, mult, dar tot tine la Gabi ala si toate lumea-i spune "Combina-te ma cu Matei ( fiind eu )"
Ei tot nu-i vine sa creada ca o plac, zice ca sunt a 8-a ea a 6-a si nu mai stiu ce, DAR CHIAR O PLAC...
Aseara am aflat de la cineva, care nu stiu daca baga strambe sau nu, cum ca ea de Paste ar fi zis ca noi am fost in realitate, si am intrebat-o si pe Bety si s-a cam suparat imi spunea cum sa fim impreuna daca n-ai incredere, dar eu i-am zis ca vreau doar sa aud de la ea ca nu-i adevarat, si ne-am cam certat, am spus niste lucruri care nu trebuiau sa fie spuse thinking, iar azi dimineata am vorbit cu ea, mi-am cerut scuze ca am suparat-o aseara si ea imi raspunde atat NU AM FOST SUPARATA! si nu a mai zis nimic...
Ajutor va rog? puppy dog eyes Sau macar un sfat?

3 răspunsuri:
| sensualus a răspuns:

Mai va uitati prea mult la pariu cu viata. ce relatii mai, ce sentimente? combinari? va imbatati cu pepsilaughing la varsta asta e doar joaca de-a iubireala

| anamimanonim a răspuns:

Ce sfaturi? Vad ca totul merge bine. Dragutilor... Iar daca vrei s-o impresionezi cu adevarat ofera-i un cadou dragut! SUCCES!

| Cerby a răspuns:

Cam incurcata relatia...ce conteza ce clasa esti tu sau ea "dragostea nu are varsta" intreab0 tu pe ea acum si zi zicala de mai sus poate o sa convingi dar sa te comporti normal adica sa nu ai stari sa te schimbi ca un cameleon cand esti cu ea.