| FairytaleGoneBad a întrebat:

big grin! Am si eu o problema si speram sa ma ajutati daca puteti :3.Deci..imi place de un baiat iar acesta are o iubita mai mare ca el cu 2-3 ani.Ei se cearta de multe ori din cate am inteles iar la un moment dat el a zis ca nu mai vrea sa aiba prietena.Dar degeaba, inca sunt impreuna.Am observat ca tipul se da din cand in cand la mine dar dupa aceea zice ca sunt copila si chestii de genu' dupa care iar se da la mine.Eh,el nu stie ca-l plac.voi ce ziceti sa fac? Sa las balta sau sa continui sa vorbesc cu el si asa. Apropo ei sunt impreuna cam de 9 luni.Multumesc mult! :*

11 răspunsuri:
| Anablondyi a răspuns:

Inteleg ca i nevoie de ajutor si la o intrebare asemanatoare am mai raspuns. Am spus ca e important sa nu fie implicat intr-o relatie. daca e implicat intr-o relatie si nu se desparte de fata aia inseamna ca tine la ea, oricat de mult s-ar certa..chestiile de genu ca nu mai vrea o relatie sau ca s-a saturat sunt chestii spuse la nervi, chestii de moment pe care cu totii le spunem.asa ca in cazul in care e inca intr-o relatie.cel mai bine ar fi sa te reprofilezi sa gasesti o alta persoana pentru ca sunt multi sa nu cumva sa ajungi sa suferi dupa el pentru ca dragostea asta nici eu nu stiu cum e dar te innebuneste si te prinde cand nu te asteptilaughing) iar daca tu te bagi in relatia asta dintre ei doi o sa suferi din doua motive in primul rand ca o sa afle prietena lui ca tu vb cu el si daca cumva iesiti "pe ascuns" tu vei stii foarte bine ca pe el il asteapta acasa o prietena si a iesit cu tine doar asa ca nu are ce face.deci ar fi inutil. Si acuma in cazul in care se despart aici e treaba ta sa iei initiativa sa te bagi cu tupeu acum ca e liber.deci depinde foarte mult de situatie.chiar daca probabil va suferi dupa ea asta e trece peste si poate incepe ceva serios cu tine dar ai grija sa ii spui de la incepu ce vrei tu si sa fi o persoana serioasa si copilaroasa in acelasi timp pentru ca asta e cheia succesului.kisss:*

| iubesc a răspuns:

Cred ca trebuie sa stai la locul tau, nu e bine sa distrugi o relatie. Daca chiar se vor desparti macar sa nu fii tu motivul.

| h3r a răspuns:

Să-i dai crezare când zice că ești copilă.
Să-l lași în pace că e bădăran și să nu mai apleci urechea la „se ceartă". Nu auzi doar ce îți convine. Orice cuplu se ceartă.
Poate aia n-are nicio vină, fie ea mai mare, însă el oricum are, bună sau rea, trebuia s-o respecte. Așa și cu tine, se dă la tine ori nu?
Deci nu, nu mai continua. Ignoră-l, chiar dacă se desparte de ea și îți dă târcoale, după un timp va scârțâi și la voi, apoi va vorbi cu alta pe la spatele tău, așa cum a făcut și cu tine apropo, și uite așa se termină tot, iar tu vei suferi după el și vei regreta că ai avut încredere.

| igrek a răspuns (pentru h3r):

Bun răspuns, să vedem dacă îl ia în serios...

| h3r a răspuns (pentru igrek):

De obicei fac ce le taie capul.

| igrek a răspuns (pentru h3r):

Nu prea le taie, parcă îl au tăiat

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Dupa parerea mea el gaseste flirtul cu tine amuzant nici decum serios.Desi se cearta des cu prietena e posibil ca ei sa se placa cu adevarat si aici intervine conflictul de interese.Iar daca tu il placi mult, mult de tot...asta ar putea fi o problema, pentru ca el nu te vede ca pe o potentiala iubita, mai degraba prietena. Sfatul meu:incearca sa-l uiti sau daca nu poti fi prietena cu el, ofera-i ajutorul cand are nevoiewinking

| secret093 a răspuns:

Nu pune botu'!

| bogddan4you a răspuns:

Laso balta pentru ca el daca e cu alta si se mai cearta se impaca si pe tine vrea sa fie cu tine apoi nu mai vrea decat sa-si bata joc de tine idul meu anonim4you44