| NoOne12 a întrebat:

Dacă am făcut astăzi sex cu prietena mea (eram protejati), iar eu am ejaculat in prezervativ, poate ramane gravida? Dupa ejaculare, am mai continuat putin actul sexual. Mentionez ca aceasta nu era in perioada fertila, ci cu aproape o saptamana dupa acea perioada. !

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa trecerea a 3-4 zile fata de ultima zi a perioadei fertile, ciclul menstrual intra in faza INFERTILITATII ABSOLUTE, adica in perioada celor 9-10 zile in care formarea sarcinii devine absolut IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculate de fiecare data in vagin. In ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual in mod absolut sigur NU poate exista un OVUL VIABIL din care sa se formeze o sarcina si din acest motiv in aceasta perioada sexul se poate intretine fara nicio teama sau retinere fara a se folosi nicio metoda de protective. In concluzie teama ta este absolut nejustificata din moment ce sexul a fost intretinut cu folosirea chiar si inutila a prezervativului. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Adica ai mai continuat sexul cu sperma in prezervativ si cu penisul care nu mai era complet erect?

| NoOne12 explică (pentru sofisis):

Da, cu sperma in prezervativ.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă ai continuat tot cu prezervativ, e ok.

Răspuns utilizator avertizat
| ririsa a răspuns:

Nu cred ca va ramane