| MotanasuSmecherasu a întrebat:

Dati-mi j mia niste statusuri de dragoste frumose. Funda; X! Multumesc

Răspuns Câştigător
| anonima1995 a răspuns:

1.Iubirea este caramida principala ce sta la baza oricarei constructii puternice.
2. Dragostea este o clepsidra... cand ti se umple inima ti se goleste creierul.
3.Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face.
4. Dragostea e ca vantul, nu o poti vedea, dar o poti simti...
5.Un nou inceput fara vreun sfarsit, sa ne iubim fara sa stim ca ne-am iubit, fara explicatii sau sfaturi de la altii.
6.A iubi pe cineva inseamna a vedea un miracol care pentru altii este invizibil.
7. Daca cineva iti spune "te iubesc" sa stii ca minte, caci iubirea nu se spune ci se simte.
8. Dragostea e asemenea febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.
9.Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodata.
10. Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa… si un suflet smuls din piept…
11.Mi-e dor de tine in pragul de apus, mi-e dor de tine cand luna e sus, mi-e dor de felul in care ma privesti, mi-e dor de tine acolo unde esti.
12. Vorbesc cu canapeaua si flirtez cu televizorul. Da-mi un buzz inainte sa incep sa fac avansuri frigiderului.
13.O dragoste apusă e ca un vulcan: niciodată nu poți zice ca a trecut pericolul de a izbucni din nou.
14. Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA. Daca m-ai intreba ce fac as raspunde IUBESC. Daca m-ai intreba pe cine as spune PE TINE. Daca as putea sa rearanjez alfabetul as pune tu si eu impreuna.
15.Ma alinti din priviri, sperante imi dai, iar imima mea numai tu poti s-o ai.
16. Într-o secundă poți plăcea pe cineva, într-o clipă te poți îndrăgosti, într-o lună din suflet poți iubi, dar îți ia o viață să poți uita pe cineva, iar eu nu te voi uita niciodată.
17.As vrea sa te blestem, la mine sa te chem, invata-ma ce e iubirea, eu o sa-ti dau fericirea.
18.In fiecare zi te iubesc mai mult decat ieri si mai putin ca maine.
19.Nu imi pot imagina noaptea fara zi. Nu imi pot imagina cum as fi eu fara tine.
20. Daca sa te iubesc pe tine este o greseala, atunci nu vreau sa fac niciodata ceea ce este corect.

1 răspuns:
| Stassy a răspuns:

Http://www.statusuri.ws/

Incearca aici sau aici:

http://statusbun.com/

:)