| floressdemayoo a întrebat:

Buna TPU
Dati-mi si mie statusuri de iubire.
Fundita la cele mai frumose statusuri.
love struck

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Ea: Ştii unde aş vrea să fiu pentru totdeauna?
El: Nu, unde?
Ea: În inima ta!

Si ne-am promis ca daca unu` cade, cadem amandoi

^_^In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care ma mai tine la suprafata…^_^ :X

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

A inceput ca o gluma sau prostii. nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi.

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singurul Ce Merita Sentimente[ ]!"

El va ramane in inima mea:X te iubesc mult:X:X

Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` momente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`! º•

• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

Si cu toate astea stiu ca gresesc`Dar te iubesc la nebunie` Fara tine sunt un nimeni`` /

... Iar atunci cand poate tu nu vei mai stii ce drum sa alegi cu tine eu voi fii!

El nu suportă să mă vadă plângând `! Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum, oricum ai fi `! :-x`.

Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit `! :-x` ||

Nu poţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl adori `! =p~ :-xxxx` |

Cuvinte nu prea am `…! || Dar te am pe tinee `…! :-xxxx` ||

Îţi place când te priveşte `! Îţi place la nebunie când bate apropouri că te iubeşte `…! :-xxxx`

Mereu cu tine la bine şi rău `…! Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! ~

E fericit `! ` Îl faci fericit `…! Că te are din nou pe tine şi nu mai cOntează nimic `…! :-xxxx`

Avem clipe împreună ce nu vrem să se termine `…! :-xxxx` =p

Pt mine esti singuru lucru care conteaza.singurul lucru care ma mai tine in viata.:X

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e.`! În mintea mea. Acum trăieşti doar tu `! :-xxx ` =p~

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am dorit` ` ♡`. →` [ Te` iubesc` :-x` ]

Esti tot ce vreau, ce am visat, ce imi doresc
Nu-mi ajunge o viata sa-ti spun"te iubesc"

Ca in orice relatie am avut si bune si rele, dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

zambeste.tu esti tot ce am mai bun

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!

E putin ciudat, cum oare?! O secunda fara el te doare

º Din prea multa iubire sunt zile cand stiu ca gresesc... Iarta-ma ca-s rea, gelozia ma face asa. Daca nu te-as iubi nici geloasa eu n-as fi...Nici o clipa din zi.•º°"˜♥•º""

are acei ochi... pe care TU...nu ai putut sa-i uiti!

Imi place chiar daca nu-mi gasesc unele cuvinte. Imi place cand spui : Te pup. Sa fii cuminte! ""

Niciodata n`ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine :X

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţi!

» " Daca sunt cu tine lacrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "

oriunde as pleca Si oricat d departe.inima mea tot pentru` tine` va bate pentru` ca te iubesc... te voi purta in Suflet.in gand mereu ingeru` meu

Pe tine nu te-as parasi asa imi spune inima, mai mult ca viata mea te voi iubi, dragostea mea!

Ca 2 copii ei din cand in cand se mai certau
Si tot ca doi copii ei se impacau.

Duuulcea impacare e singurul motiv pentru care ne certam uneori
Ne potrivim atat de bine!; x

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

O masca de argint, un zambet Cuvinte goale mii si mii.Sa te iubesc nu-i greu deloc Eu tin la tine.tin cu foc!""

Zambesc cand se vad, plang cand se cearta
Si indifferent de fapta, ei se impaca si se iarta

Îl vreau pentru Totdeauna, caci e singurul care mă înţelege şi mă sprijină!

Se poate fară, dar nu fără Tine! ¦»?

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare sau ploi, in orice razboi e mai usor in doi:X

Suntem atat de diferiti si totusi ne potrivim. Noi am stat unul langa altu cand toti vroiau sa ne despartim!

Ai locul tău în inima mea şi nimeni nu ţi-l poate ocupa!

Îţi mai aduci aminte` cum ne-am cunoscut? Şi` ne bufnea râsu că ne apropiam prea mult!:X

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

6 răspunsuri:
| xCrazyGirl a răspuns:

Cele mai bune sunt aici http://statusbun.com/? cmd=tags&tag=iubire

| BreeTPU a răspuns:

Daca inca nu ai gasit incearca http://www.bree.ro/statusuri/dragoste.php

| andri22 a răspuns:

1.iubirea e dulce, dar se duce ca otetul la apa recerolling on the floor (cea mai smechera)

Nu-mi da prietenie cand vreau iubire, ca nici eu nu-ti dau paine cand ti-e sete

Privirea mea da de stire... ca ochilor mei le e frica sa nimereasca intr-o noua poveste de iubire...

Iubirea nu cauta egalitate - o naste

Să te laşi de iubit, e ca şi cum te-ai lăsa de fumat - parcă totul e sub control... până nu te îmbeţi

Sa iubesti pe cel care nu te iubeste pe tine - e ca si cum ai astepta trenul in aeroport

Daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima, nu ar mai fi existat a doua!

Daca nu te iubeste cel pe care il vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste nimeni

O femeie ofera sex pentru a primi iubire. Un barbat ofera iubire pentru a primi sex.

Multumesc sulfetului tau bun pentru ca m-a primit in viata ta. Tu m-ai invatat sa iubesc, sa simt, sa traiesc, sa zambesc.

Tu iubesti florile - dar le rupi, tu iubesti animalele - dar mănânci carne, tu îmi spui că mă iubeşti - "mie frică de tine".

Distanţa poate ţine la depărtare doua mîini, dar nu şi doua inimi...

Acum esti departe de mine… stii cat te-am iubit, iar acum te iubesc din amintiri… astept ziua in care o sa revii in bratele mele, imi lipsesti cumplit.

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. – Antoine de Saint-Exupery

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara.

Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar o iluzie.

| Kapkha a răspuns:

Nu-mi da prietenie cand vreau iubire, ca nici eu nu-ti dau paine cand ti-e sete

Privirea mea da de stire... ca ochilor mei le e frica sa nimereasca intr-o noua poveste de iubire...

Iubirea nu cauta egalitate - o naste

Să te laşi de iubit, e ca şi cum te-ai lăsa de fumat - parcă totul e sub control... până nu te îmbeţi

Sa iubesti pe cel care nu te iubeste pe tine - e ca si cum ai astepta trenul in aeroport

Daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima, nu ar mai fi existat a doua!

Daca nu te iubeste cel pe care il vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste nimeni

Multumesc sulfetului tau bun pentru ca m-a primit in viata ta. Tu m-ai invatat sa iubesc, sa simt, sa traiesc, sa zambesc.

Distanţa poate ţine la depărtare doua mîini, dar nu şi doua inimi...

Acum esti departe de mine… stii cat te-am iubit, iar acum te iubesc din amintiri… astept ziua in care o sa revii in bratele mele, imi lipsesti cumplit.

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie.

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

Dragostea e totul cand esti cu persoana potrivita happy