| master2000Vlad a întrebat:

Dau funda pentru cel mai bun raspuns. Imi place foarte de mult de o fata. si de foarte mult timp. proabil de 2 ani. La inceputul verii am inceput sa ma aproprii de ea si am inceput sa stam mult mai mult timp impreuna si de cateva ori chiar ne-am tinut de mana. Spre sfarsitul verii, i-am facut cunostinta cu un foarte bun prieten de-al meu. Nu au trecut mai mult de 2 luni si s-au cuplat... Am incercat sa trec peste, insa tot simt ceva pentru ea. Chiar nu stiu ce sa fac... Ma gandesc foarte mult la ea si aproape mereu.
Mentionez ca am 14 ani, ea 15, iar prietenul meu, adica actualul ei iubit are 16 ani.
Astept raspunsuri serioase. Multumesc mult.

PS : stiu ca e ciudat sa mentionez asta, dar mi se scoala cand o fin de mana

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Pai daca ai mamaliga in gura...este o vorba pentru cei care patesc ca si tine.
trebuia sa-i spui ce simti cand era timpul potrivit. nu e tarziu sa-i spui nici acuma insa fa-o adata. spune-i ca o placi. dar fii sincer cu ea. spune-i adevarul. asa cum vezi tu lucrurile. spune-i ce simteai si inainte.
prietenul tau i-a spus direct ce simte si ti-a luat locul.
totul este sa inveti din propriile greseli. data viitoare nu mai visa cu ochiii deschisi.
iti spun fa-o pentru ca prietenul tau ti-a furat-o sa zic asa. a profitat ca esti mai mic si s-a bagat peste tine.
asadar ia inapoi ce ti se cuvine, nu te lasa calcat in picioare. eu nu l-as mai considera prieten.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lamureste-ma te rog. Scrii asa :""PS : stiu ca e ciudat sa mentionez asta, dar mi se scoala cand o fin de mana "". banuiesc ca doreai sa scrii tin in loc de fin, dar se subintelege. Vorbest la prezent despre ceva intamplat in trecut, sa stii ca timpul nu se mai intoarce, cu toate astea iti inteleg sentimentele actuale. Parerea mea sincera este sa accepti situatia asa cum este iar tu sa-ti cauti o noua iubita, cum ar zice francezul asa-i la vielaughing

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci, iti cauti alta. Cel mai probabil fata nu te-a placut suficient de mult chiar daca v-ati apropiat pentru o vreme. La 14-15 ani sunt multe relatii care se termina dupa doar cateva luni.

| grab a răspuns:

E normal sa ai erectie, de la simtul tactil.
lasa-i sa isi traiasca relatia, ramai prieten cu amandoi si daca se despart mai bati si tu o data la usa ei cum se zice happy

| Xpressurself a răspuns:

Nu conteaza ca esti mai mic cu un an, conteaza ca o iubesti

| Azpilicueta a răspuns:

Pai daca este cu prietenul tau nu ar fi frumos sa te bagi peste ei daca ti la fericirea ei nu ar trebui.Dar daca prietenul tau in ghilimele prieten ti-a facut o faza proasta sau o manevra merita sa i faci si tu findca prieteni sunt perversi si hoti revenind la subiect
. Spune-i tot ce simti daruindui un trandafir si o scrisoare si in acea scrisoare spune-i tot ce simti ca fata in fata nu cred ca poti avea cuvinte din cauza emotilor prea mari. Incearca sa fi tu incercarea moarte nu are, dar mare grija la ce scrii in biletelu ala