| DaniRap a întrebat:

de curand o amica de a mea sufera dupa fostul ei iubit, care a parasit-o pentru alta. Eu am consolat'o tot timpul, si m-am cam indragostit de ea. si i-am spus chestia asta, dar e cam indiferenta. Cateodata imi vorbeste frumos, cateodata abia de imi mai raspunde, iar uneori uita de mine, dati-mi un sfat... o sa primiti funda!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel pe care l-a iubit, a parasit-o pentru alta, iar tu, in calitate de prieten, trebuie s-o consolezi, sa-i fii alaturi, sa o ajuti sa accepte realitatea si treptat sa treaca peste.
Nu a fost o decizie inteleapta sa-i marturisesti ce simti, in perioada asta. E ranita, iar acum are cea mai mare nevoie de intelegere, iubire, alinare... daca acum ar accepta sa formati un cuplu, ar face-o din dorinta de a-l uita pe fostul iubit.
Fii alaturi de ea, ajut-o, arata-i ca tii la ea enorm si poate, la un moment dat, sentimentele vor fi reciproce. Nu forta nota! Deocamdata, fii prietenul de care are nevoie in momentele astea!

| mateicoca a răspuns:

E foarte confuza, trebuie sa astepti