| zander12 a întrebat:

Salut Tpu.Deci eu am 12 ani iar cand am erectie penisul se ridica in sus este normal?
Funda

Răspuns Câştigător
| Decebal a răspuns:

Daca sincer sa fiu, esti prea mic sa te masturbezi, organizmul tau e prea fragil sa asigure cresterea odata ce tu practici acest obicei rusinos la 12 ani.Masturbaria e o risipa de energie si e ceva normal doar de la 18 ani cand impulsurile sexuale sunt puternice si de sex duci lipsa...sa revin la problema ta happy penisul erect normal ca se ridica in sus, e ceva normal si nu e un motiv de ingrijorare, motivul de ingrijorare e ca practici masturbarea la doar 12 ani... funda?

14 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Ia du-te de cauta pe google, ca nu degeaba este cel mai renumit motor de cautare, ce inseamna cuvantul erect.

| Petrica44 a răspuns:

Foarte normal!happyCand vei fi mare, vor face femeile coada la usa ta. Vorbesc serios.winking

| RoxanaViseazaRoz a răspuns:

Da este normal. happy N.ai de ce sa.ti faci griji.

| Decebal a răspuns:

Copilaș, chiar daca parinții tai nu vad ce scrii pe TPU totuși pe acest site mai sunt si maturi... mai bine priveste un desene animate happy

| Inamy a răspuns:

Daca stii sa folosesti cuvantul erectie ar trebui automat sa stii si ce presupunerolling on the floor fail

Răspuns utilizator avertizat
| VADIq a răspuns:

Singur ai raspuns la intrebarea ta big grinDDDD

| RyugaHideki a răspuns (pentru Decebal):

Doar de la 18 ani? De fapt acest lucru incepe de la 14-15 ani.
Perioada cand iti incepi viata sexuala sa fie intre 18-23 de ani. Deoarece atunci esti dezvoltat complet iar corpul tau nu mai sufera modificari majore. Nu e bine nici prea tarziu..nu mai tin minte exact ce se intampla.dar nu e bine.
@zander12 peste 2-3 ani poti sa incepi acest lucru, indiferent ce spun cei din jurul tau.
Daca cineva are 16-17 ani si spune ca niciodata nu s-a masturbat inseamna ca are probleme(si nu ma refer la cele mintale) >_>

| Crazyfish a răspuns:

De ce, tu ai impresia ca la erectie trebuie sa-ti intre in kur?

| ChitzulescuCojocaru a răspuns:

Se poate ridica in jos?laughing

| Foartesecret a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| Foartesecret a răspuns:

Cuvantul cu lsmug