| sayWhaaat a întrebat:

Deci, povestea e mult mai lunga, dar incerc sa o fac cat mai scurta pentru a va da o idee...
Sunt a 12-a si vorbesc cu o fata din clasa de vreo 4 luni zilnic, eu fiind 'nou' acolo. Vorbim despre aproape orice, insa nu i-am spus niciodata cat de mult imi place de ea.La scoala mi-a luat ceva timp pana sa ma bag in seama cu ea, o fac doar de vreo doua saptamani. O 'gadil', vorbim, chestii care seamana cu flirt la prima vedere, dar face chestia asta cu inca vreo 3 baieti. Ma rog, astazi am vazut in telefonul ei, ca vorbeste cu vreo 4 baieti (da, alti 4), cu unul isi trimite chiar mesaje de dragoste. Sincer,in momentul asta nu stiu daca sunt nervos pe mine,pe ea, sau pur si simplu dezamagit. Acum 5 minute eram complet hotarat sa-i spun ce simt pentru ea,cred ca e ultima sansa, dar deja incep sa dau inapoi,acum ca a intrat pe mess. Chestia e ca eu nu vreau sa-i fiu prieten,nu as suporta, vreau sa fiu mai mult de atat.
Ce as mai putea sa repar in momentul asta? Ce a fost a fost, as vrea sa stiu ce a-ti face voi daca a-ti fi in locul meu...

Răspuns Câştigător
| Ingerasulinocent a răspuns:

Trebuie sa ii spui ce simti...dar fa-o intr-un mod placut. Daca nu te place, ia-ti o mica vacanta, in care vei realiza singur ca nu numai ea este, mai sunt si altele, trebuie doar sa stii sa le cauti.

10 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Nu te lasa, spune-i ce simti pentru-ca ea nu are de unde sa stie ca tu o placi atat de mult. Daca te place si ea si o incanta ideea sa fie cu tine atunci este bine, dar daca nu te place ca iubit atunci trebuie sa o lasi in pace pentru-ca altfel vei suferii langa ea ca prieten.

| soricelulRulz a răspuns:

Hai sa o lom altfel, crezi ca daca veti fi impruna nu va mai vorbi cu acei baieti? crezi a nu se va mai da la ei? atunci cum te-ai simti? te cred ca nu iti convine situatia...dar te sfatuiesc sa o lasi balta.o fata de genu nu te va face fericit sau nu pentru mult timp....gaseste o fata cu cap, cele mai potrivite sunt acelea mai timide care se baga rareori in seama si stau in banca lor acelea au capul pe umeri de la acelea nu vei avea surprize cum ai avut la fata asta

| sayWhaaat explică (pentru soricelulRulz):

Cred ca daca vom fi impreuna, am macar dreptul sa-i cer sa nu mai vorbeasca cu acei baieti. Ideea e ca nu am de unde sa stiu pana nu incerc...
Si faza cu fata cu cap, asa parea si asta, foarte desteapta, si a trecut prin multe greutati, abia acum cunosc ci partea asta a ei...

| soricelulRulz a răspuns (pentru sayWhaaat):

Atunci incearca, nu putem sti ce va fi daca nu incercam, spune-i vezi daca e dispusa sa faca un sacrificiu pentru a te avea langa ea

| h3r a răspuns (pentru sayWhaaat):

Dacă te apropii de ea, așa o să vorbească și cu tine, poate o să-ți convină însă n-o să fie nimic serios.
Ar trebui să înțelegi că nu e momentul destăinuirii.

| sayWhaaat explică (pentru h3r):

Ok, si cand ar fi acel moment? Mai e putin si termin a 12-a, nici din acelasi oras nu suntem, voi pierde legatura cu ea daca nu fac ceva repede, asta daca consideri ca trebuie sa fac ceva, nici nu stiu...inchipuie-ti ca, chiar acum, ma tot intreaba ce fac, ca simte ea ca sunt suparat, si ca se plictiseste. zici ca mi se rupe mie acum de plictiseala ei, dupa tot ce a facut.

| h3r a răspuns (pentru sayWhaaat):

Acum sigur nu e momentul.
Și nici nu cred că o să fie.
Îmi pare rău că nu sunteți din același oraș pentru a vă cunoaște cât mai ușor, însa asta nu înseamnă că nu aveți șanse.
Dacă o să pierzi legătura cu ea, atunci înseamnă că nu era pentru tine, iar tu nu erai pentru ea nimic mai mult decât ești acum.
Cel mai bine ar fi să o cunoști și să ai încredere că n-o să te dezamăgească pe parcurs.
Și aici nu e vorba de risc! Ci trebuie s-o cunoști ușor.

Nu-i spune nimic, poate nici nu se merită.

| ScumpikaTha a răspuns:

Spune-i pana mai poti, si apropo, gelozia nu e o solutie.winking

| kenox123 a răspuns:

Trebuie sa ii spui ceea ce simti. Ea probabil se joaca si cu acei baietii, pentru ca este singura, si cauta si ea pe cineva. thinking Poate si ea simte ceva asa ca trebuie sa ii spui. Si cel mai frumos e sa-i spui in fata nu pe Y! M / SMS etc. Si nu e neaparat asa, dar ea poate si ea te place si face ceea ce face cu acei baieti pentru a incerca sa te faca gelos. E o modalitate a fetelor CIUDATA de a atrage atentia unor baieti, facandu-i gelosi! Multa bafta!

| sayWhaaat explică (pentru kenox123):

Cum sa ma faca gelos daca eu se presupune ca nici nu stiu, isi trimite mesaje de dragoste cu unu', si vorbesc si la telefon, iar intr-unul din mesaje spune ca abia asteapta sa dea bacul sa se duca la el.