| EuRazwan a întrebat:

Deci povestea suna cam asa cunosc o fata de foarte mult timp pana acum o vedeam doar ca o amica dar s-a intamplat cumva si simt ceva pentru ea. Acum 2 saptamani ea s-a despartit de unu iar eu am fost primul care a aflta si care a ajutat-o sa treaca peste am incercat sa-i spun ca o plac dar n-am reusit iar acum am aflat ca ar vrea si car avea sanse sa se inpace cu ala. Eu o plac mult mereu vorbesc deschis cu ea o fac sa rada si-mi place mult de ea si nu as vrea sa se inpace cu fostul, dar nu stiu cum sa io spun ca o plac si as vrea sa fim impreuna! Pareri, sugestii sfaturi ce ar trebui sa fac sau cum sa eu spun pana sa nu fie prea tarziu, plss!

Răspuns Câştigător
| Elena1102 a răspuns:

Uite parerea mea e ca daca chiar o placi mult ar trebui sa ii spuni si am o idee cum ai putea. Duo intr-o seara undeva unde sa fiti numai voi doi dar nu intr-o casa sau asa ceva, afara sa vedeti stelele si ia-o usor discutati deschis despre ori ce si incearca sa ajungi cu vorba cat mai aproape de ce ai vrea sa ii zici dar tine minte nu ii spune direct! Eu asta as face. Si te rog spune-mi daca ai reusit?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l iubeste pe ala si vrea sa se impace cu el, nu prea ai sanse mari de reusita. Ce parere sa-ti dau? Spune-i ce simti, altceva, nu e de facut. Daca o faci sa se simta bine langa tine, poate incepe sa te placa, si, de ce nu, sa se indragosteasca de tine. Iubirea vine, pleaca, nu trebuie sa-ti faci prea multe griji. Si oricum, poate o sa te indragostesti de altcineva, cine stie. Deci, spune-i ce simti, ce va fi, va fi. Mult noroc.

| AlexRizi a răspuns:

Gaseste alta