| DnZuuL a întrebat:

Salut tpu.Deci sunt adolescent(băiat)de curînd mi-am inceput viata sexuala,eu eram virgin dar partenera are "experiența", am făcuto de 2 ori intrun interval de cateva zile..Si problema este ca nu am terminat actul ssexual prin ejaculare,eram grăbiți si nu am avut timp, ideea eeste ca am rezistat peste 30min, din cate stiu eu primele dăți ar fi trebuit sa termin destul de repede. Oarecum ma inîngrijorează asta și am vorbit cu partenera si in concluzie ceva este in neregula..Care ar putea fi cauza ca nu pot termina? și vreau sa mai confirm, este aadevarat ca daca incep actul sexual si nu il termin prin ejaculuare este posibil sa devin impotent nu vreau sami asum riscul..Va rog fara miști și chestii "nu esti prea tînăr pentru așa ceva"

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista absolut nici o regula ca trebuie sa termini repede daca esti incepatr. Un barbat se abtine cat vrea el. daca nu poti sa ejaculezi, poti avea o problema din cauza abuzului de masturbare, problema care se va remedia in timp daca pastrezi aceeasi partenera mai multi ani si renunti la masturbare. Si nu mai faceti niciodata sex pe fuga, asigurati-va intotdeauna ca aveti timp suficient sa savurati actul sexual si ca locul este foarte confortabil, asa incat sa nu existe nici un stres. Nu exista nici un risc daca ai acte sexuale fara ejaculare.

| RAY a răspuns:

Pe bune daca tu imi arati ca penetrezi o gaura 30 de minute eu isi dau 50 de euro jur, in primul rand inima nu poate mentine un muschi in erectie atata timp in al dolea rand penisul find sensibil nu ar permite asa ceva, numai vorbesc ca sigur ai 16, 17 ani deci sa fim seriosi, si eu sunt baiat deci stiu astea sunt vrajeli cu toti stim ca nu se poate asa ceva sau da dar un sportiv de perfomenta un culturist da

| DnZuuL explică (pentru RAY):

Tu,crezi ca eu n-am ce face si scriu chestia asta ca sa arăt ca pot? eu stiu ca ceva nu-i in regula, plus la asta ca cred ca pot sa ma uit la un ceas si sa socot cat timp a trecut de cand am inceput..si da, a fost peste 30 minute.

| mihai69 a răspuns:

Se spune că „graba strică treaba"... E și cazul tău - deși atipic, de obicei la primele experiențe excitația maximă duce la performanțe jalnice, tu dimpotrivă, nu ai reușit să te concentrezi și să ajungi la punctul culminant.
Cu siguranță că nu se va repeta, în condițiile unui act sexual făcut „cu artă", în liniște, undeva unde să fii sigur că nu te deranjează nimeni și (de ce nu?) cu o parteneră mai potrivită (compatibilă) cu tine.
Și nu, chestia cu impotența e doar o gogoriță! Nu ajungi impotent din atâta lucru!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu o sa devii nimic.In concluzie nu este decat mintea ta in neregula.In loc sa te bucuri ca rezisti mult si nu te dai in 2 min, tu mai si prostestezi.Dar ia stai, cati ani ai? Nu e obligatoriu sa termini in 2 min, la min a durat actul in sine peste 25 min si nu am ajuns impotent dupa atatia ani. Femeia ar trebui sa se bucure ca te tine, stai sa se impiedice de unul care da de 3 ori si o lasa cu ochii in soare, atunci probleme.

| DnZuuL explică (pentru FABULOSUL6000):

M-am referit la alt ceva. odata la scoala au venit niste oameni (psihologi mai exact)care ne-au spus lucruri despre viata sexuală, si au zis ca "daca începi actul sexual si il opresti ai șanse sa rămâi impotent"..adică,ai inceput actul sexual dar nu ai terminat prin ejaculuare si eu nu stiu dacai adevarat lucru asta.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru DnZuuL):

Ma,eu,sau majoritatea celor de aici nu suntem medici, dar sansele ca asta sa se intample sunt mici spre imposibile.Cine stie in ce conditii se poate intampla, daca se poate.Personal nu am auzit de asa ceva si daca erau psihologi nu cred ca se refereau la partea fizica a sexului, poate la cea mentala, dezamagirea adusa de lipsa orgasmului.Altfel nu imi explic teoria asta.Toata ideea este urmatoarea, tu ajungi la ejaculare+orgasm? Daca raspunsul e da, atunci stai linistit ca in filmele porno se lauda asa ceva si tu blamezi norocul avut.Nu il baga in seama pe ray, saracu e frustrat de viata si din cate vad, destul de,, rapid,, in domeniul asta.Atata timp cat ai orgasm esti foarte ok, chiar de laudat.

| Aanderson a răspuns:

"am rezistat peste 30min" Din cate stiu eu oamenii obisnuiti nu rezista mai mult de 1-2 minute (eu unul rar trec de 1 minut). Eu zic sa iei in considerare o cariera ca actor in filme porno