| paul0507 a întrebat:

Este marimea de 17 cm mare sau average? La ce varsta ar trebui sa-mi incep viata sexuala?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un penis mediu si sexul il poti incepe dupa 18 ani, cand ai destul discernamant sa stii ce faci, sa te protejezi si sa poti sa-ti iei responsabilitati, daca se intampla neprevazutul.

| Emilian65 a răspuns:

17 cm, este o marime normala

| SG1995 a răspuns:

E mare nu mediu, media în Ro de 12-13 cm.

| gheorghe699 a răspuns (pentru SG1995):

E mare? asta crezi tu ..care medie? poate in china, la noi media este in jur de 20cm.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru gheorghe699):

Intr-o ceretare facuta in Europa, la care au participat 10 tari, s-a constata ca lungimea medie a penisului este de 15, 7 cm in Polonia si 12, 4 cm in Anglia.
Tot din cercetare a reiesit ca mărimea ideală în viziunea femeilor este de 15.8 centimetri, iar in viziunea barbatilor este de 16, 6 cm.
Cea mai mare medie a marimii penisului este in Congo - 17, 93 cm. Romanii sunt dotati cu o medie de 12, 73, iar cei mai slabi sunt dotati indienii cu o medie de 10, 24 cm.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu o asculta pe idioata de AnnaBlandiana, ca este ramasa cu duhul in evul mediu si nici atunci, ca si pe atunci fetele se maritau la varsta de 16-18 ani.
Incepeti viata sexuala cand crezi tu ca esti pregatit. Zic ca dupa 16-17 ani nu-i prea devreme.
Marimea penisului este normala, chiar frumusica.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Doar in mintea ta.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu vreau sa te supar,dar la varsta ta,ar trebui sa te preocupe invatatura, sa citesti o carte, sa faci sport, nu sa-ti masori ****, este mica 17 cm.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru gheorghe699):

Daca se axeaza doar pe invatat nu i se mai scoala? Tinerii trebuie sa-si insuseasca si educatia sexuala (care in Romania este splendida, dar lipseste cu desavarsire), parte a educatiei, iar educatia este parte a culturii asimilate de o persoana.
Nu este mic de 17 cm. Sunt foarte multi barbati care au penisul sub 17 cm.

| antonimilk a răspuns:

Cred că e mai mult decat super, trebuie să știi ce să faci și unul și de 12-13 e suficient.
La cat sa ți o începi? Când ești pregătit și hotărât, dar sa ai grija

| anonim16121 a răspuns:

Frate,nu asculta toate băbuțele de pe TPU care îți spun ca ar trebui sa începi pe la varsta de 25 ani, nu mai suntem in comunism, legea spune ca viața sexuală o poți începe daca ai peste 15 ani, de protejat exista prezervative (Durex), in cutie albastră sau roșie,eu folosesc roșie deoarece e cu extra protectie,nu se rupe, trebuie sa stii cum să-l pui corect, cauta pe TPU "cum să-mi pun prezervativul", daca esti virgin ia-o încet, ar trebui sa o faci cu o virgină, trebuie sa fie și fata pregătită, oral, daca incerci să-i oferi și tu oral s-ar putea să-ți vina rău daca nu-ți plac lucrurile scârboase și vaginal, poate să iasă sânge de la ea daca e inca virgina, nu sa te duci cumva la curve deoarece o sa iei toate bolile cu S, după actul sexual o sa te usture balaurul 2 zile dar nu o sa mori. Succes daca ai peste 15 ani!(si o fundă ar merge)laughing)

| codpenal2018 a răspuns:

După +16 ani, poți să-ți incepi viața sexuală, este in regulă.
iar în legătură cu penisului, e ok, eu îl am de 18, 2 HA HAhappy