| Anonimul2020 a întrebat:

Eu 18 ani iar ea 17 ani.Am cunoscut-o intr-o seara la bowling, blonda cu ochi albastri. Am ras mult cu ea si ne-am simtit foarte bine si ea oarecum batea apropouri tu o sa iti faci o gagica slaba in curand cu ochi frumosi) Ne-am imprietenit pe facebook am vorbit si tot in seara aceea i-am cerut si numarul si dupa am vorbit pe wapp.Ea ma alinta,inimioare,pupicei,si eu raspundeam la fel dar eram putin mai indiferent. Dupa o vremea a inceput sa imi placa rau de ea asa ca o bagam zilnic in seama si incepeam eu cu vrajeala si restul dar ea nu prea mai raspundea la fel,doar aproba, schimba subiectul sau radea.Am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si mi-a zis clar ca nu poate sa fie cu nimeni in momentul actual si ca sa ramanem prieteni ca dupa ne certam si stricam tot.(eu aflasem de unu si pana la urma mi-a spus) Ea a zis ca tine foarte mult la un baiat cu totul ca nu a fost impreuna cu el niciodata,pur si simplu tin unu la altul reciproc doar s-au pupat si niciodata nu pot fii impreuna(foarte ciudat) A zis ca nu vrea sa se joace cu mine ca nu merit asta ca sunt foarte de treaba, nu vrea sa incepem nimic ca dupa sa o vad cu ala.A zis ca o fac sa se simta foarte bine alaturi de mine si daca nu ar fi fost acel tip altel ar fi stat lucrurile.Acel tip este cam uratel(nu judec) dar are bani oarecum mai multi ca mine este genul arfist, ea nu pare genul de fata materialista...Eu unul stiu cel mai bine ce pierde fata asta si nu sunt genul sa alerg dupa fete,prietenii imi spun sa o las ca e cam proasta si se vede ca nu stie ce e bun si ce vrea... Faza e ca eu tot ma gandesc,sa mai incerc oare, sa ii mai spun ceva? chiar imi placea de ea dar nu o pot forta.I-am respectat oarecum decizia dar voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Vorbeste sec cu tine, vorbesti sec cu ea. Vrea sa fiti prieteni? Foarte bine, o sa o atragi cu propria ei arma.Iesi cu alte tipe, nu ii raspunzi imediat, ii bagi o scuza ca ai fost la un date super-misto.Ii explici ca ai inteles ce ti-a spus si ii respecti decizia si ca esti decis sa mergi mai departe. Dupa 1 sapt tot asa incearca sa te detasezi de ea de tot.O sa vada ca de fapt nu trecerea la un alt nivel cu tine a " stricat prietenia dintre voi" ci faptul ca NU a incercat sa o faca mai frumoasa. Cine castiga? happy

| Anonimul2020 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Mare dreptate ai! Faza e ca sta si aproape de mine, si cateodata ne mai intalnim ca avem si prieteni comuni si mereu o sa ne vedem,+ ca ma simt aiurea sa o mai bag in seama prin mesaje.

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate fetelor le plac banii, ai dovada in fata ce vrei mai mult? fata il vrea pe ala, asta este, mergi mai departe esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri. si incearca sa fi mai istet, de eram in locul tau, in momentul in care ea mi-a zis "o sa iti faci prietene slaba cu ochi albastri" i-as fi araatat o poza cu o fata frumoasa si as fi zis, da asa uite ce frumusete, ar fi turbat!

| Anonimul2020 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Esti panarama rau laughing, Da frate inteleg ce mi-ai spus pe deplin dar ma gandeam ca pot avea ceva serios ca chiar ma intelegeam bine cu ea..In rest cu banii nu am probleme nici eu doar ca nu ma afisez in draci pe facebook si nici nu ma laud..In fine mersi!

| neutrino a răspuns:

Fata te-a refuzat politicos si nici nu conteaza ca cel ales nu este asa de frumos ca si tine. Asadar, respecta-i decizia.

| Anonimul2020 explică (pentru neutrino):

Am inteles asta, dar care e scopul tuturor conversatiilor tachinarilor alinturilor daca ea alege pe altul? Oricum nu stiu ce este in capul ei.

| neutrino a răspuns (pentru Anonimul2020):

Are si ea dreptul sa aiba o inima care, chiar daca tie nu-ti convine, bate pentru un alt baiat.

| Anonimul2020 explică (pentru neutrino):

Mi se pare ca o aperi exagerat, de ce mai iesea cu mine afara, ce rost mai aveau gesturile de relatie? Daca batea pentru ala asa mult de ce nu iesea cu el? M-am saturat de femei false care nu stiu ce vor sincer, intelege ma si pe mine acum

| Doub a răspuns:

Nu înţeleg genul ăsta de oameni.

| Anonimul2020 explică (pentru Doub):

Nici eu crede-ma, dar pana la urma cine stie ce o fi in capul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e scris în stele să fii cu ea, până la adânci bătrâneți.