| QuestionGirl a întrebat:

Salut tpu.Eu plac un baiat din clasa care mi-a spus cand nu era nimeni langa noi ca ma place si dupa a zis ca glumeste.Dar nu inteleg de ce el "se da" la aproape toate fetele din clasa.Unele fete care il plac, il plac deoarece este amuzant si are tupeu, dar eu nu il plac din aceasta cauza ci pentru ca este dragut cu mine si pentru ca seamana cu mine la unele decizi si la comportament(el este taur iar eu fecioara). Deci intrebarile mele:
-Cum il fac sa-si dea seama ca il plac? (si)
-El ma place?

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Hmmm...si mie mi-a placut de un tip de genul asta. Nu ai cum sa iti dai seama daca te place. Si nu ar trebui sa ii spui ca il placi. O sa si-o ia in cap si o sa profite de asta, mai ales daca e genul de baiat de care spui.
Deci, daca simte ceva pentru tine va fi foarte greu sa iti dai seama. Nu prea ii place sa isi arate sentimentele profunde.
Dar, pana la urma, daca chiar simte ceva pentru tine iti va spune pana la urma.
In concluzie, sfatul meu este: "Ai rabdare!"

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El pescuieste si va prinde ceea ce poate. Daca va avea succes, va sorta si va alege. Daca-ti place, intra in plasa lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, pare genul zeflemitor, dar măcar te consideră ca o prietenă. Și-a permis cam multe, totuși.

Bagă-te subtil în seamă cu el. Bate apropouri. Așteaptă reacția lui, și fă-o față în față, nu pe mess.

| QuestionGirl explică:

Multumesc pentru ajutor! O sa tin cont de sfaturile voastre! Nu ma pot decide care este raspunsul castigator, dar voi alege unul!