| P1etonu a întrebat:

Eu sunt mai timid cu fetele... adica nu stiu cum sa intreb o fata daca vrea sa fie cu mine si de aceea am apelat la ajutorul vostru. Niste replici sau sfaturi folositoare astept.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Cea mai tare replică este să o scoți la un suc, în oraș, să stați un pic de vorbă!
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te la librarie si cauta! Exista vreo 2-3 titluri pentru problema ta! Citeste, afla, fii interesat si interesant, manierat si curat, si va fi bine!

| NimenixD a răspuns:

De replici nu ai nevoie. Dacă îţi place cu adevărat o fată nu ai nevoie de sfaturi de la alte persoane, sau ceva de genul.
Când simţi tu că e momentul potrivit şi când eşti sigur, întreab-o.

| Tacii a răspuns:

SFAT: fii tu insuti, poate asta este calitatea ta, timiditatea. fetelor le plac baieii finuti, nu badaranii.nu folosi replici de pe net, deoarece te vei fae de ras, dar totusi, iti dau eu niate sfaturi:
fii gentelman cu fetele
spune glume
razi la glumelw lor chiar daca nu.i amuzant
fii cat mai sincer

| h3r a răspuns:

Vrei s-o întrebăm noi?
Ieși cu ea, cunoaște-o mai bine, apoi treci la atac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce cred toti baietii ca fetelor le plac replicile voastre? laughing
Cand iti place o fata intai ar fi mai bine sa-i fi prieten, sa fi langa ea cand are nevoie de tine si sa ii castigi increderea. Apoi ii poti spune ca o placi si mereu te gandesti la ea. Paste fericit! happy

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Prima oara so ai ca prietena buna si apoi ii pui intrebarea fii calm o gluma nu strica niciodata sa stii *Cu rusinea nu ajunci nicaieri*asa ca ia-ti inima in gat si vorbeste si tu cu colegele tale de clasa cu verisoarele tale si apoi incerci sa tio faci ca prietena pe persoana iubita.Sar putea sa ramaneti in pana de idei asa ca intreab-o cei place, filmul preferat...etc,fai complimente, alint-o si tu cu un nume dragalas. Sper sa iti fi fost de ajutor big grin

| e7d7n7 a răspuns:

Nu întrebi o fată dacă vrea să fie cu tine!

| Alexaaxc a răspuns:

In primul rand sunt sigura ca ai mai auzit asta dar nu ai nici un motiv sa fii timid in preajma fetelor! Am sa iti spun o tactica ce sper ca te va ajuta: inainte sa arunci "marea intrebare" ca sa scapi de emotii gandeste-te cate momente frumoase vor veni dupa daca ea va accepta! E fata de care iti place, e speciala, merita putin efort din partea ta, nu crezi?
In al doilea rand, te sfatuiesc sa ii cumperi o floare, un trandafir, ar fi un gest mic dar foarte frumos si apreciat. Nu e nevoie de un cadou extravagant sau scump, e primul pas al legaturii dintre voi deci trebuie sa fie unul mic, dar cu insemnatate.
Ti-as recomanda sa nu pleci cu replici "invatate de acasa", socoteala de acasa nu se potriveste cuc ea din targ, plus tu vrei sa te placa pe tine pentru baiatul care etsi, nu o fatada nenaturala care se chinuie sa impresioneze, efectul poate fi unul negativ!
Nu pot s aiti mai spun decat curaj, stii ca poti! E frumos sa simti ca placi pe cineva, de ce sa umbresti asta avand emotii? Ti-am spus, gandeste-te la clipele minunate care ar putea urma.
Iti urez succes si sper ca ti-am fost de ajutor.

| P1etonu explică (pentru Alexaaxc):

Treaba e ca fac multe chestii din ce ai spus. Sunt tot timpul acolo cand este nevoie dar... aman prea mult momentul decisiv.

| Alexaaxc a răspuns (pentru P1etonu):

Atunci nu iti pot spune decat ca timpul s-ar putea sa nu fie cel mai bun aliat al tau. Daca iti pasa de fata asta si nu vrei sa ti-o sufle altcineva pentru ca tu nu actionezi atunci ai putea sa incepi prin:
1.Da-i semne mici de genul: incit-o in oras cand sunteti doar voi, la o plimbare in parc, bag-o din ce in ce mai mult in seama.
2.Conversatia e cheia deci comunica din ce in ce mai mult cu ea: banuiesc ca pe mess sua prin mesaje iti e mai usor. Un "buna dimineata, ce faci?" ar fi ceva dragut, plus ca ar ajuta-o sa isi dea seama de intentiile tale si poate sa faca si ea un pas.
3. Dupa ce petreceti mai mult timp amandoi o s aprinzi mai mult curaj cand etsi in preajma ei.

| P1etonu explică (pentru Alexaaxc):

La prima vedere sfaturile tale sunt bune... Multumesc si o sa te anunt daca merge big grin

| Alexaaxc a răspuns:

Sper ca te-am ajutat si iti urez succes in continuare cu ea.