| GicaGheorghe a întrebat:

eu sunt un baiat de 16 ani si imi place nebuneste de o fata de 15 ani (suntem in acelasi liceu)... Am inceput sa vorbesc cam cu 7 luni in urma cu ea si am devenit din ce in ce mai apropiati, eram cei mai buni prieteni, ne spuneam absolut totul, mi-a dat cateva semne ca ma place dar eu sunt foarte timid si nu am putut sa o intreb de teama sa nu se supere si sa nu mai vorbim. Astfel am vorbit pana acum 1 luna cand am inceput sa ne departam unul de altul, cand vorbim parca nu mai avem ce sa ne ziceam si vorbim mult mai rar... Am 2 intrebari: 1. De ce am inceput sa ne departam unul de altul? 2. Cum as putea sa fac totul sa fie ca inainte? FUNDA

Răspuns Câştigător
| UnCiudatIntroLumeNormala a răspuns:

1.Poate v-ati departat pentru ca fata chiar tine la tine si crede ca tu nu ti la ea, prin acest lucru nu ranind-o involuntar.
2.Ar fi bine sa o chemi la tine sa vorbiti despre amintirile voastre, apoi putin cate putin sa aduci in discutie si sentimentele pe care tu le ai pentru ea.
In acest moment din opinia mea pentru tine este totul sau nimic deoarece departarea va fi din ce in ce mai mare si nu o sa mai poti sa o aduci inapoi, daca tu i-ai spune ca ai sentimente pentru ea si ea ar avea pentru tine ati reusi sa fiti un cuplu frumos, daca ea nu ar mai avea sentimente pentru tine totul va fi ciudat si din nou o departare va aprarea.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate astepta un semn de la tine ca o placi, ca vrei sa fi cu ea iar daca tu din cauza timiditatii nu ai facut nimic ea s a indepartat incet de tine, eu zic sa o inviti la o plimbare/suc si sa-i spui ce simti pentru ea

| kzd a răspuns:

Poate s-a plictisit, rezolvarea? O schimbare si intalniri mai rare nu dese si fara rost sau motiv, doar ca sa va aflati in treaba. Daca se remedieaza modul in care iti vorbeste poti sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine cand iesiti afara, ca sa nu treaca ani ca dupa se combina cu altul si o pierzi. O zi buna!

| WildDream a răspuns:

Poate fata chiar te placea si a tot asteptat sa faci tu primul pas, acum poate crede ca nu esti interesat si s-a plictisit.
Nu poti sa mai faci sa fie ca inainte, poti sa faci sa fie mai bine sau din ce in ce mai rau. Totul depinde de tine asa ca lasa timiditatea si spune-i ce simti, dar fata in fata.

| MetalHead04 a răspuns:

Saruto cand o vezi ma chiompea.

| Ajutatorool a răspuns:

Daca astepti momentul potrivit ti-o iau altii inainte care nu il asteapta. Pai femeile pun un termen de expirare pe barbati gen: daca in 2 luni nu ma *** inseamna ca nu se straduieste destul de mult si salut, altul.

| J0hnN a răspuns:

As spune ca ce e prea mult devine plictisitor.Rezolvarea ar putea fi urmatorea:daca va veti intalni mai rar, aceste intalniri vor deveni mai speciale, si astfel va veti simti iar ca inainte.Succes! Sper ca te-am ajutat! big grin