| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat... poveste lunga pe care o s-o vo spun.
Cand eram mica eram fetita grasa, care purta ochelari si aparat dentar. Toti copii ma batjocorau si radeau de mine cu exceptia unuia. Colegul meu de banca. Era singurul cu care ma jucam si nu radea de mine. Cand am ajuns in clasa a 5-a mi-am facut primele prietene ( care s-au dovedit sa fie false si rele )si am incetat a mai vorbi cu acel baiat treptat. Din clasa a 6-a am inceput sa il plac, nestiind daca el ma place. In clasa a 8-a am facut pregatire cu el si cu o alta fata si mi se parea dragut inteligent si amuzant. O prietena de a mea (fasa) mi-a zis ca acelui baiat ii place de ea. Atunci am fost foarte suparata, si nu l-am mai bagat in seama chiar de loc ( desi intre ei nu a fost o relatie sau ceva de genul ). Ironia sortii, am ajuns la acelasi liceu si in aceiasi clasa. Prietena aceia falsa mi-a zis ca m-a mintit si ca el de fapt mereu m-a placut pe mine. Am fost total socata.
Chiestia este ca acum il plac din nou pe acel baiat. Ce credeti ca ar fi mai bine sa fac? Dupa ce l-am ignorat arat si am fost rece cu el ar mai fi vreo sansa sa ma placa?

Fasa raspunsuri batjocoritoare.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

El te-a placut intotdeauna dar niciodata nu a fost in stare sa-ti spuna acest lucru. Poate ca acum a crescut destul, astfel incat sa aiba curajul de a-ti spune. Nu ar fi rau sa-l ajuti putin, prin comportamentul tau fata de el.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa tatonezi terenul,pentru ca el nu stie de ce l-ai ocolit si ai fost rece cu el,atata vreme.
Incepe prin a-i da atentie,nu una evidenta,ci incet,incet.
Priveste-l din cand in cand,mai intreaba-l cate ceva (daca si-a scris la mate,daca n-are un pix rosu,daca merge la chiosc) si vezi cum reactioneaza.
Daca e bucuros si emotionat ca ii dai atentie,ai mari sperante si poti continua sa te apropii de el.
Daca tace si e incurcat, iar ai sperante, dar se teme sa nu incepi sa-l eviti iar, l-ai ranit aruncand prietenia voastra de altadata, dar poate fi dispus sa te ierte.
Daca nu are reactii, renunta...
Numai ca eu cred ca va fi foarte bucuros sa redeveniti apropiati!
happy
Indrazneste!
Dar cu tact si cu tactica!

| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu el si vezi ce se intampla. Incercarea nu are consecinte grave.

| zăGhost a răspuns:

De acum înainte comportă-te cu el frumos, arată-i că îl placi, sigur va funcţiona, mai ales că ai certitudinea că te place.

| Wihox a răspuns:

O intrebare. acuma mai esti grasa cu aparat dentar si cu ochelari?

| biafresh a răspuns (pentru Wihox):

Acum nu mai sunt grasa, chiar sunt aproape subponderala. Aparat dentar mai port, dar doar noaptea si problema cu ochi s-a rezolvat.

| SkyPilot a răspuns:

Exact povestea cu ratzusca cea urata. Am avut si eu colege de genul asta.
Cum intre voi nu a fost nimic niciodata, nu are de ce sa aiba resentimente fata de tine. Eu as zice sa incerci. Daca ii spui direct s-ar putea sa il sperii. Apropie-te de el cu incetul, zambeste-i, stai cu el in pauze, vezi ce mai puteti face impreuna si vei vedea ce e de facut in functie de reactia lui.

Răspuns utilizator avertizat
| GrayGaby a răspuns:

Du-te baga o shaorma mare si rezolvi situatia

| AAAnonimanonimanonim a răspuns:

Chiar atat de proasta esti?

| AAAnonimanonimanonim a răspuns:

Ai creier?