| anonim_4396 a întrebat:

Imi place enorm de mult de o fata de la mine din liceu.Eu stiu ca si ea ma place/ma placea(stiam asta de le prietena ei,insa eu atunci nu simteam nimic pentru ea).Dar de ceva timp m-am indragostit nebuneste de ea, si nu stiu cum sa fac sa vorbim.Noi ne cunoastem,inainte mai stateam cu ea si mai vorbeam...iar acum abia o mai vad si apuc sa ii zic "buna". Cum fac sa ma apropii de ea din nou? Eu ma gandeam sa incep conversatii pe facebook cu ea,dar nu stiu daca ajung undeva (eu sunt mai timid),si mi-e frica sa nu o dau in bara. Ceva idei, sfaturi?

Răspuns Câştigător
| SeeDifference a răspuns:

E adevarat ca iti trebuie ceva curaj!
Cere-i numarul de telefon, trimite-i mesaje gen> Vrei sa iesi cu mine afara/in oras< Petrecand din ce in ce mai mult timp cu ea iti vei da seama daca te place sau nu, iar daca nu o intrebi si gata. Si tot asa o sa-i intri in gratii!

1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Curaj,ce poate fi mai rau decat acum ca nu vorbiti deloc,indiferent de rezultat tu trebuie sa incerci, pe facebook sau real, baga-te in seama si daca ii placi si ei vei vedea ca se leaga de la sine, daca nu, nu ai pierdut nimic din ce ai avut in fond