| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.M-am indragostit foare tare de o fata de la mine din liceu.Noi ne cunoastem,inainte ne mai intalneam prin liceu,mai vorbeam,stateam cu ea,etc ( eu pe atunci,nu ma simteam foarte atras de ea). Insa de la un timp ea nu ma mai baga in seama si nici eu (eu sunt mai timid,si de obicei ea era cea care incepea discutiile, probabil s-a saturat si ea saraca fata sa inceapa numai ea discutiile).Nu ne-am mai vorbit timp de vreo jumatate de an...sincer,nu credeam ca voi mai putea vorbi vreodata cu ea sad. Totul pana cand acum 1 saptamana m-am intalnit cu ea prin curtea liceului.Eu normal nu voiam sa o bag in seama, pentru ca am crezut ca n-are rost si ca ma va ignora.Insa,spre surprinderea mea,ea a venit si m-a bagat in seama. Apoi am mai vorbit putin,si de atunci n-am mai vazut-o.Din pacate,acum stau si imi blestem zilele, ca nu am facut ce trebuia sa fac de la bun inceput.Eu stiu ca ma place, mi-a zis prietena ei+ca se vedea asta din comportamentul ei.Acum intrebare: MAI ARE ROST SA MAI FAC CEVA IN PRIVINTA ASTA? ACUM CAT DE CAT AM MAI SCAPAT DE TIMIDITATE,SI SUNT MAI INDRAZNET. VREAU PARERI,SFATURI CUM FAC SA MA APROPII DIN NOU DE EA,SI EVENTUAL, SA SE LEGE CEVA INTRE NOI...NU AM MAI SIMTIT NICIODATA ASA CEVA PENTRU O FATA straight face.

Răspuns Câştigător
| NotToday a răspuns:

Prinde curaj. Ai o singura viata, decat sa traiesti cu regretul ca nu ai facut un lucru pe care credeai ca merita sa-l faci, mai bine te duci la ea si ii spui exact ce simti. Fara jena, rusine, emotii. Esti barbat, fii tare! Succes.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca tu crezi ca ti-a venit mintea la cap, atunci este timpul sa te lupti sa cuceresti fata aceasta!