| mihaelacapsunika a întrebat:

Salut TPU,imi place foarte tare de un baiat din clasa mea(mai exact suntem prieteni buni).Noi mereu am fost impreuna,ne jucam, bateam(in gluma), ajutam.Nu a fost moment in care sa ma simt trista in prezenta lui.El stie ca mie imi place de el chiar daca eu nu i-am spus si eu credeam ca si lui ii place de mine,dar nu demult am vazut pe Facebook ca a comentat fotografia unei fete din o clasa mai mica cu,,printesa mea"si cu,,cu placere scumpo",ok',dar de ce ea? Nu inteleg! Azi la scoala eu nu am vorbit cu el si mi s-a parut ca el nu-si dadea seama.Cel mai important e ca il iubesc,nu-mi place,dar il iubesc.
Ce sa fac, cum sa procedez? Sa mai incerc sau sa fim numai prieteni, dar o sa pot?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiind prieteni vechi care ati discutat despre orice probleme fara vreo retinere, ai putea sa-l intrebi cat se poate de natural si in mod direct daca in afara de sentimentele de prietenie evidente are/simte si atractie sentimentala fata de tine. Indiferent de sentimente, in nici un caz nu ar trebui sa fie afectata o prietenie adevarata existenta intre voi. Curaj, si indiferent de raspuns, multa sanatate!

| Elennuk a răspuns:

Poate nu si-a dat seama ca il placi.eu zic sa mai incerci sa bati apropoul despre o relatie...(poate nici nu o place pe fata din clasa mai mica ci doar i-a zis in gluma)