| ccrank a întrebat:

In ultimul timp am incercat sa imi fac o prietena dar am fost refuzat de mai multe fete. Mi-am pierdut increderea in mine si nu stiu ce sa fac. Un mic sfar mi-ar fi de folos happy

12 răspunsuri:
| XxAlexandruxX a răspuns:

Uite acum nu stiu ce parere ai despre mine, deci si eu am fost asa la inceput ca tine incercam sa cuceresc fetele adica sa ma bag in seama cu ele si ma bagam si pana la urma venea timpul cand le intrebam daca vreau vor sa fie cu mine sa fim impreuna si au spus NU unele, asa ca eu de atunci nu m-am mai implicat adica sa incerc eu sa le cuceresc, acum in ultimul timp caut fete care sa ma placa ele fara sa ma strofoc eu prea mult

| acadelecolorate a răspuns:

Opreste-te din cautat, pentru ca asa nu vei gasi niciodata. cele mai frumoase povesti de dragoste se petrec pe neasteptate, din pura intamplare.nu te mai gandi non-stop la asta.traieste-ti viata, fi natural si intr-o buna zi sigur va aparea cineva si pentru tine. good luck!

| neutrino a răspuns:

Cand esti copil nu poti sa le faci pe toate.

| Oana92 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti pierzi increderea in tine, asta e cel mai important! Si nu inceta sa fi tu indiferent ce ti-ar spune unii(asta bineinteles nu se refera la trasaturi negative gen violenta), sigur exista undeva cineva pentru tine. Nu stiu cati ani ai, dar sunt convinsa ca esti un baiat normal si ok si mai ales sensibil. Fi natural si inceteaza sa mai cauti, ce-i al tau e pus bine si o sa apara exact atunci cand va fi bine pentru tine! Pana atunci ocupa-ti timpul cu un hobby, un sport, orice. Sti cum se zice, lasa timp timpului! Multa bafta!

| Dianaㄨ a răspuns:

In primul rand, trebuie ca tu sa te cunosti foarte bine si sa-ti realizezi defectele, calitatile, punctele tari si punctele slabe si, de asemenea, sa poti realiza motivele pentru care ai fost refuzat. In momentul in care mi le spui, te pot ajuta pe mai departe pentru a-ti recapata increderea!
Imi poti da un mesaj sau putem vorbi aici! Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| r3ally a răspuns:

Nu iti pierde incerederea! Gandeste-te doar k iti vei gasi pe cineva care sa te iubeasca pentru ceea ce esti! Ai doar rabdare...am fost si eu in situatia ta si stiu ce spun happy Bafta

| Ceawdear a răspuns:

Pai in primul rand esti baiat si trebuie sa ai mare grija cum te poti cu o fata ea are nevoie de atentie sa iti zic asa (trandafiri, o cutie cu bomboane etc) la bine si al greu sa simta afectiune din partea ta si nici odata sa nu dai inapoii ca sunt multe fete si pana la urma crede-ma iti vei gasi jumatatea eu iti urez mut noroc si bafta FUNDA?:X

| noname230 a răspuns:

Stai linistit nu te ingrijora caci o sa-ti gasesti o fata potrivita pentru tinehappy

| speciala a răspuns:

Nu renunta! Cauta, o fata pe gustul tau si fi increzator!

| danielalovin a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa cauti mai mult cu sufletul... poate ar fi bine sa fii mai subtil...

| Lazar_Darius_1990 a răspuns:

Hei prietene, cel mai rau lucru sa te descurajezi! Daca te descurajezi pierzi.Fii optimist! Nu iti vei da seama cand va trece timpul si cineva la care nu te astepti te va iubi..........vei intelege mesajul meu. Daca iti faci griji peste o vreme iti vei da seama : oh mi-am facut griji toata viata si nu am nici prietena asa ca asculta sfatul meu fii potimist Sper ca te-am ajutat